Pojištění pro cyklisty? Existuje, a může se i vyplatit

Pojištění je dnes velmi diskutovaným tématem. Pokud jde o spojení pojistky a toho, že se staneme účastníky silničního provozu, tak celou řadu lidí napadne hlavně to, že by měly mít povinné ručení na svůj automobil. Kdo chce mít více jistot, ten může zvolit také havarijní pojištění. Nutno připomenout, že auto není jediným dopravním prostředkem, se kterým se staneme účastníky silničního provozu. Stejně tak nesmíme zapomínat i na situaci, kdy vyrážíme na kolech. I tam se může pojištěn í hodit, pokud je vaším cílem ochrana a také eliminace řady problémových situací. Jaké pojištění pro cyklisty vlastně existuje a jaké jsou možnosti? Podívejte se s námi.

Contents

Úrazové pojištění jako dobrý základ

První možné pojištění pro cyklisty, na které se společně podíváme a které vám můžeme doporučit, je úrazové pojištění. I to patří do segmentu těch dobrovolných. Mnoho lidí si ho plete se zákonným zdravotním pojištěním, což je však něco zcela jiného. Pokud se podíváme na zdravotní pojištění, tak to je zde proto, aby pomáhalo primárně krýt náklady na léčbu spojenou s úrazem. Když se podíváme na úrazové pojištění, tak to je spojeno s možností hradit takzvaně různé výdaje navíc, nebo může nabídnout i různé finanční kompenzace. To znamená, že úrazová pojistka může nabídnout peníze:

  • Za každý den v nemocnici
  • Za způsobený úraz
  • Za trvalé následky

Pokud se tedy zraníte na kole a nechcete kvůli tomu být finančně škodní, je rozhodně dobré vydat se právě touto konkrétní cestou a úrazové pojištění si sjednat. Dnes může být i krátkodobé, třeba v souvislosti s vaším cyklistickým výletem.
Pojištění pro cyklisty může být i levné

Hodit se může také pojištění odpovědnosti

Druhou možností, jakou zvolit, pokud hledáte pojištění pro cyklisty, je rozhodně pojištění odpovědnosti. O něm už mnoho lidí zcela určitě slyšelo a je spojeno s tím, že pokud někdo něco provede, pojišťovna za něho škodu zaplatí. To se nejčastěji využívá například v zaměstnání, což ale rozhodně neznamená, že by se to nemohlo stát ani kdekoliv jinde. Když budeme konkrétní, tak se taková pojistka hodí i pokud jste cyklistou. Z jakého důvodu? Pojištění odpovědnosti za vás může uhradit škodu, kterou způsobíte na zdraví, stejně jako na majetku. Pokud tedy dojde k tomu, že způsobíte například nehodu, nemusíte vše s ní spojené platit vy, ale zaplatí za vás dané výdaje pojišťovna. I toto se může hodit.

Mezi pojištění pro cyklisty patří i to cestovní

Mnohým vášnivým cyklistům už je málo možnost jezdit jenom v České republice a tak zcela pochopitelně vyrážejí do zahraničí. A je pochopitelné, že zde by nemělo být pojištění pro cyklisty podceňováno už vůbec. A jaké je to nejlepší? Nazývá se cestovní pojištění a lidé ho velmi dobře znají hlavně ve chvíli, kdy jedou na dovolenou. Vhod ale může velmi dobře přijít i na cyklistickém výletě. A jaké jsou oblasti jeho ochrany? Když je zvolena jedna z lepších verzí, tak takové:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění sportovní výbavy

Jak toto konkrétní cestovní pojištění pomůže v praxi? Je to celkem jednoduché. Pokud se jedná o nutnost ošetření, tak zaplatí právě potřebné léčebné výdaje, které nepokrývá tuzemská pojistka. Stejně tak dokáže pokrýt i škodu na majetku nebo na zdraví, pokud je způsobena. Dále se může hodit i ve chvíli, kdy je vám jako cyklistům odcizeno kolo. V takovém případě vám ho pojišťovna může proplatit.

Pojistěte si i své kolo

Kdo hledá pojištění pro cyklisty, ten nemusí nutně myslet jenom na sebe. Měl by myslet také na své kolo. Cyklistika už není zase až tak levným koníčkem a některá kola jsou poměrně drahá. A s tím souvisí fakt, že pokud je odcizeno, rozhodně je to problém. Naštěstí i zde nabídnou pojišťovny odpovídající produkt, který je ideální ve chvíli, kdy je vám kolo odcizeno. Díky tomu lze získat peníze, za které si budete moci pořídit kolo nové. Krádeže kol dnes nejsou ničím výjimečným a tak je pochopitelné, že se tato pojistka hodí. Mimo jiné i proto, že vypátrat pachatele, nebo i ztracené kolo je dnes téměř nemožné.

Soustřeďte se na podmínky

Možná pojištění pro cyklisty jsme zmapovali. Nabídka je poměrně bohatá, což milovníkům jízdy na kole zcela určitě dokáže přijít vhod. Pokud je fakt, který bychom neměli podceňovat, jsou to také podmínky jednotlivých pojišťoven. Ty jasně souvisí s tím, kdy vyplatí plnění a kdy nikoliv. Roli může hrát například alkohol, pod vlivem kterého způsobíte případnou škodu. To pro vás může být cekem velký problém. Stejně tak je problémem i to, pokud se vybouráte a nemáte na své hlavně helmu. I toto může mít pojišťovna v podmínkách a úrazové pojištění ztrácí svou platnost. Podíváme-li se i k pojistce vašeho kola, tak i zde má vliv na pojistnou událost a její uznání celá řada faktorů. Jedním z jasných je třeba to, zda bylo vaše kolo v době krádeže zabezpečeno, a to třeba vhodným zámkem. I to rozhoduje o tom, zda vám pojišťovna pojistné plnění přiřkne, nebo nikoliv. A to vlivem toho, že jste si danou věc způsobili jenom vy sami.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *