Operativní leasing Škofin – vyplatí se pronájem automobilu?

Uvažujete o koupi nového vozu? Nemáte finanční prostředky a neuvažujete o půjčce? Chcete vyzkoušet něco nového nebo zkrátka nechcete investovat do koupě nového automobilu a případné volné prostředky použít výhodněji? Přesně pro vás je určen operativní leasing.

Automobilový průmysl je tahounem ekonomiky. Dalo by se říct, že část spotřebitelů ztrácí zájem o pořízení nového vozidla za hotové. Využití úvěru také nění pro každého. Financování osobního automobilu formou operativního leasingu má jisté výhody, ale jistě má i operativní leasing nevýhody, v posledních letech je to ale velmi oblíbená forma financování nového nebo i ojetého vozidla. V tomto roce se výrobci automobilů a leasingové společnosti dohodly, že tuto formu financování zpřístupní i fyzickým osobám – běžným občanům.

Operativní leasing automobilů je podobný klasickému pronájmu, kdy klient nechce získat automobil do svého vlastnictví. Po skončení leasingu vozidlo vrátí leasingové společnosti.

Operativní leasing Škofin

Společnost Škofin patří do finanční skupiny Volkswagen a tuto službu nabízí od poloviny roku 2014. Zájemce o vozidlo si může vybrat buď z nabídky skladových vozů nebo si vybere z určitých modelů a konfigurací, které jsou v rámci leasingu nabízeny. Při objednání vozidla a následném převzetí zájemce neplatí prakticky žádnou kauci, nemusí se starat o pojistku, o administrativu týkající se přepisu. Po fyzickém a administrativním převzetí již může vozidlo běžně používat.

Vyplatí se?

Mezi výhody patří fakt, že po celou dobu pronájmu je vozidlo v běžné záruce a v případě problémů nezaviněných uživatelem stačí navštívit autorizovaný servis, kde budou závady odstraněny.
Pro případ nehody je vozidlo pojištěno jak běžným povinným ručením, tak i havarijním. Při sjednávání leasingu je nutné si zvolit vhodnou spoluúčast. Na leasingové smlouvě jsou přehledně uvedny jednotlivé částky, takže uživatel vidí, kolik platí za pronájem a kolik za pojistky.

Při operativním leasingu jsou pořizovací poplatky nulové. Platí se pouze za pronájem vozu!

Při nehodě je kromě dodržení zákonných povinností nutné informovat centrálu poskytovatele a s ním pak domluvit další postup – odtah, výběr servisu pro opravu. Při ukončení leasingu je nutné vozidlo vrátit v původním stavu, poskytovatel samozřejmě počítá s určitým stupněm opotřebení.
Pokud je při převzetí zjištěna nějaká závada, která vznikla špatným zacházením uživatele, musí být náklady na odstranění uhrazeny. Většinou se jedná o závady, které jsou zahrnuty v havarijní pojistce a jsou tak z velké části kryty.

Operativní leasing Škofin – je libo Fabia, Rapid nebo jiné vozy?

Nevýhodou operativního leasingu je asi jen cena, která samozřejmě pro někoho nemusí být přijatelná. Po přepočtu ročních splátek však stojí za zvážení, zda je nutné vynaložit vlastní prostředky, které by se daly využít jinak, nebo využít operativního leasingu a mít tak každý rok nový vůz.

Tato forma financování se vyplatí i automobilovým společnostem, protože se oživí trh s novými auty. Navíc po návratu vozidla z leasingu je toto vozidlo nabídnuto prodejcům, kteří mohou například pouze rok starý ojetý vůz výhodně nabídnout dalším zájemcům buď prodejem nebo formou jiného financování.

3.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.