Bankerat – recenze

Každý, kdo uvažuje v dnešní době o půjčce, dříve či později přijde na to, že není vůbec snadné se orientovat v nabídce úvěrových poskytovatelů.

Existují banky, které nabízejí klientům své finanční služby, a vedle nich existují seriózní i méně seriózní nebankovní společnosti, které nabízejí alternativu. Přinášíme recenze produktu, který působí na českém trhu už tři roky a který funguje na principu zcela odlišném – zprostředkovává půjčky soukromých osob mezi sebou.

Contents

Co je Bankerat.cz

Bankerat je projekt, který vznikl v roce 2011. Je postaven na myšlence, že dává dlužníkům šanci získat půjčku a investorům nabízí na druhé straně zhodnocení jejich volných prostředků.

Jedná se o aukční portál pro poskytování a administraci půjček fyzických osob mezi sebou. Poskytovateli půjček neboli investory jsou lidé, kteří mají volné finanční prostředky a chtějí je zhodnotit, a žadateli o půjčku jsou běžní občané, kteří hledají alternativu k bankovním produktům.

Výhodou tohoto portálu je fakt, že nevyužíváte zprostředkovatele v podobě velké finanční instituce, a parametry půjčky si vybíráte sami.

Žadatelé o půjčku tedy vybírají mezi nabídkami tu, která je pro ně nejvýhodnější. Jakmile žadatel přijme nabídku od daného poskytovatele půjčky, portál prověří bonitu daného žadatele.

Pokud investor půjčku schválí a převede dlužníkovi peníze, Bankerat provádí kompletní administraci půjčky až do jejího splacení – zajišťuje smluvní dokumentaci, informuje investora, zasílá upomínky, kontaktuje dlužníky a v krajním případě i předá pohledávku exekutorovi.

Výhody Bankerat.cz pro dlužníky

Bankerat.cz má jednoznačné výhody pro dlužníky, a těmi jsou:

 • žádné skryté poplatky – vše vidíte transparentně, můžete si pročíst smluvní dokumentaci předem a víte, za jakých podmínek si půjčujete
 • nejste nuceni přijmout nabízené podmínky půjčky, sami si určujete a sami se rozhodujete o tom, za jakých podmínek si půjčíte
 • půjčky jsou nezávislé na bance
 • Nejdůležitějším momentem pro investory je skutečnost, že si sami rozhodují, podle jakých kritérií svoje peníze půjčí
 • Velkou výhodou jsou i komplexní služby administrátora – v podstatě se investor nemusí o nic dalšího starat, investoři hodnotí komunikaci ze strany serveru za velmi přínosnou
 • Půjčky představují nástroj s potenciálem vysokého zhodnocení volných finančních prostředků

VÍCE INFORMACÍ >>>

Co nabízí Bankerat investorům – poskytovatelům půjček?

 • Nejdůležitějším momentem pro investory je skutečnost, že si sami rozhodují, podle jakých kritérií svoje peníze půjčí.
 • Velkou výhodou jsou i komplexní služby administrátora – v podstatě se investor nemusí o nic dalšího starat, investoři hodnotí komunikaci ze strany serveru za velmi přínosnou.
 • Půjčky představují nástroj s potenciálem vysokého zhodnocení volných finančních prostředků.

VÍCE INFORMACÍ >>>

Jak Bankerat.cz funguje?

První krok udělá dlužník tím, že vybere ze spektra půjček tu, o kterou má zájem, typově se jedná o následující půjčky:

 • půjčka bez registrů a bez doložení příjmu
 • půjčka bez doložení příjmu
 • půjčka bez registrů
 • půjčka s doložením příjmu a registrů
 • půjčka se zástavou nemovitosti

Následně v systému zadá požadovanou částku, kterou si chce půjčit, maximální roční úrok, a dobu splácení. V posledním kroku vyplňuje i osobní údaje, aby mohl administrátor ověřit jeho bonitu.

nastavení podmínky půjčky na bankerat.cz

Druhým krokem je zadání nabídky věřitelem. Věřitel si na základě poptávek dlužníků vybere podle svého uvážení tu, která mu nejvíce vyhovuje – rozhoduje se podle parametrů půjčky a bonity žadatele. Věřitel má samozřejmě možnost nabídnout i nižší úrok, než žadatel požaduje, a musí nabídnout stejnou nebo nižší částku.

Bankerat.cz nápis

Bankerat přináší půjčky mezi soukromníky. Pokud se řídíte vyžadovanými pravidly, je tento systém výhodný pro obě strany.

Dlužník se rozhodne mezi nabídkami a vybere tu, kterou chce přijmout. Může také přijmout více nabídek až do požadované výše půjčky, přitom bude splácet jen jednu splátku měsíčně na jeden účet. Dlužník má 21 dnů na to, aby zažádal o zaslání smlouvy o půjčce na přijatou nabídku.

Jakmile Bankerat.cz obdrží podepsanou smlouvu, ověří bonitu klienta. Na základě toho je buď půjčka schválena, nebo zamítnuta. Pokud je schválena, je smluvní dokumentace zaslána k podpisu věřiteli. Po podpisu smlouvy oběma stranami jsou peníze převedeny dlužníkovi.

V uživatelském profilu má dlužník i věřitel možnost vidět historii dané transakce a její průběh. Bankerat se stará také o upomínání dlužníka, případně předání k vymáhání exekucí.

Je Bankerat podvod?

Zkušenosti uživatelů tohoto portálu i mediální ohlas svědčí o tom, že Bankerat je fungující firma nabízející produkt, po kterém je poptávka. Abyste však nebyli jako dlužník nebo jako věřitel nemile překvapeni, je dobré si pročíst smluvní dokumentaci předem a seznámit se s podmínkami transakcí.

Věřitel by se měl soustředit zejména na to, co se bude dít, když dlužník nebude platit včas, a dlužníka by mělo zajímat zase to, jaké jsou sankce za nesplácení závazků.

Existuje určité riziko, že věřitel půjčí klientovi, který má špatnou platební morálku a své dluhy stabilně nesplácí. I proto je důležité vědět, jaké formy zajištění máte, nebo jak ošetřit nabídku tak, abyste měli o dlužníkovi co největší množství informací.

Samozřejmě je důležité vyvarovat se potenciálně rizikovým transakcím, tedy bez zajištění zástavou nebo ručitelem v případě, že daný člověk nemá dostatečný příjem a má záznam v registrech.

Právě neznalost obchodních podmínek stojí za tvrzeními, že je Bankerat podvod. Někteří investoři byli zklamáni tím, že dlužníci své pohledávky nesplácejí, přitom nevyužili možnosti dalšího zajištění půjčky nebo vyžádaní dodatečných podmínek. Aukční server klade jisté nároky na osobní odpovědnost každého z aktérů, ať už na straně dlužníka, tak na straně věřitele.

Smluvní podmínky, podle nichž Bankerat.cz poskytuje své služby, odpovídají stávající legislativě i dobrým mravům, nejedná se o tedy o podvod, jak se lze dočíst v některých recenzích.

Důležité je zjistit, co kupujete a za jakých podmínek, abyste na konci nebyli nepříjemně překvapeni – to ostatně platí u každého produktu, i nefinančního.

1.6/5 - (38 votes)

You may also like...

9 Responses

 1. Láďa napsal:

  Přes Bankerat jsem půjčil několika lidem, kteří přestali platit, požádali o oddlužení a to jim bylo povoleno. Je neuvěřitelné, že soudy nezkoumají, co dlužník s půjčenými penězi udělal. Stačí, když prokáže, že má několik dlouhodobě nesplácených půjček. Žadatel o půjčku tak může být člověk, který je schopný vzít si během krátké doby několik desítek půjček v hodnotě několika miliónů, přivést se tak záměrně do insolvence a v následujících pěti letech vrátit jen 30%. Zbylých 70% může beztrestně použít. Bankerat nenese žádné riziko, nezaručuje ani návrat vložených prostředků. Varování s vykřičníkem a následující odstavec tohoto článku je velmi důležitý. Bankerat není podvod. Investor má sám odpovědnost za své peníze. Žadatelé o půjčku jsou vesměs lidé rizikoví, kteří nemohou dostat půjčku v bance. Neexistuje spolehlivý rejstřík nebankovních půjček. Je proto naprosto nezbytně nutné mít každou půjčku zajištěnou, nejlépe nemovitostí, minimálně ručitelem, který nepatří do rodiny a pokud možno má nemovitost. Jak jsem si ověřil, ručitel, kterému jde o střechu nad hlavou, přivede dlužníka ke splácení účinněji, než drahý platební rozkaz. Vzhledem k možnosti oddlužení je právní cesta problematická.

 2. jitunka75 napsal:

  Můžu požáadat pana Láďu o kontakt na Vás moc hezky jste to napsal,měla bych na vás soukromý dotaz velmi děkuji Jitka V.

 3. pavel napsal:

  Ja se obavam, ze lide, kteri si pujcuji 5000 do vyplaty zadnou nemovitost nevlastni a ani rucitele nemaji… Ze by pracovnici socialky?

  • Láďa napsal:

   Je to rozhodnutí unvestora, takovým lidem půjčit. Pokud ale o své peníze příjde, což je téměř jisté, nemůže obviňovat Bankerat z podvodu.

 4. Jan Sršeň napsal:

  Reaguji na Láďu. Systém bankeratu využívají nejen lidé rizikoví, ale i podvodníci. Já jsem přes bankerat půjčil 300 000 Kč. Půjčka zajištěná zástavou nemovitosti. Je téměř jisté, že smlouvy podepsal podvodník, který si půjčil na falešnou občanku s tou ověřil podpisy. Skutečný majitel zastavované nemovitosti a zároveň údajný dlužník má jiné číslo občanky, v době podpisů byl jinde a dle policie smlouvy nepodepsal. Bankerat se tváří, že oni nic, že za 23 000 Kč jen nakopírovali smlouvy. Sice jsem počítal s rizikem nesplácení – pokryto zástavou, ale nepočítal jsem se záměrným podvodem. Bohužel systém bankerat vyloženě umožňuje a ulehčuje podvody. Ani půjčka se zástavou vám tedy s rizikem nepomůže. Investice přes bankerat jednoznačně nedoporučuji.

 5. Robin napsal:

  S Bankeratem mám osobně jen špatné zkušenosti, neprofesionalita zaměstnanců, nedostatečně prověřují dlužníky, doporučí vám ke schválení kde koho,jedná se jím jen o vlastní zisk, na čem by jinak udělali roční čistý zisk 4,5 milionu. Na tom, že oberou dlužníky i věřitele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *