website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

3 věci, které byste měli vědět, než si vezmete půjčku

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete rychle získat peníze na pokrytí vašich výdajů? Nechce se vám, nebo dokonce nemůžete čekat až do další výplaty? Pokud jste se rozhodli, že vaši finanční situaci vyřešíte tak, že si vezmete půjčku do výplaty, měli byste zvážit pár důležitých věcí, bez kterých se při výběru správné půjčky neobejdete.

Nejdůležitější totiž je, abyste si vybrali takový úvěr, který je pro vás nejvýhodnější a zároveň vám pomůže pokrýt všechny vaše výlohy. Přece jen jste si ji rozhodli vzít z toho důvodu, aby vám pomohla vyřešit vaše finanční problémy, takže byste určitě nechtěli, aby se vaše situace kvůli ní obrátila k horšímu.

Bankovní či nebankovní půjčka?

V dnešní době máte při výběru půjčky dvě základní možnosti. Můžete si zažádat o úvěr klasicky v bance, nebo si jej můžete sjednat u nebankovní společnosti, která tyto produkty také nabízí. Záleží, jestli potřebujete půjčit řádově stovky tisíc, nebo by vám na pokrytí vašich výdajů stačila krátkodobá půjčka, pro kterou byste do banky chodili marně. Jak bankovní, tak i nebankovní úvěry mají své výhody a nevýhody, které je mezi sebou potřeba porovnat a na jejich základě následně zvážit, která varianta bude nejlépe vyhovovat vám a vaší situaci.

Zjistěte si, jak dlouho budete splácet

Před sjednáním každé půjčky je potřeba zjistit, jak vysoká bude vaše měsíční splátka a jak dlouho splácení potrvá. Dobře si porovnejte váš měsíční příjem se všemi měsíčními odchozími platbami. Díky tomu zjistíte, kolik volných financí vám na bankovním účtu každý měsíc zbývá, a tak se úspěšně vyhnete tomu, že by další pravidelná měsíční splátka výrazně zatížila váš rodinný rozpočet.

Určitě byste se neradi dostali do situace, kdy zjistíte, že na zaplacení měsíční splátky vašeho úvěru nemáte dost finančních prostředků. V takových chvílích je totiž velice snadné sklouznout až do dluhové pasti. Dlužníci svůj nedostatek financí řeší tak, že uzavřou další úvěr, aby získali potřebné finance, které jim chybí k zaplacení splátky. Tímto způsobem výše měsíční splátky stále stoupá, což může vést k osobnímu bankrotu.

Důvěryhodnost poskytovatele půjčky

Výběr správného poskytovatele půjčky je také nesmírně důležitý. Mezi společnostmi, které nabízejí nebankovní úvěry, je velký rozdíl. Ne všichni poskytovatelé půjček totiž dbají na to, aby byly jejich finanční produkty výhodné jak pro ně, tak i pro žadatele o půjčku, tedy vás. Z tohoto důvodu si pečlivě prověřte společnost, u které jste se rozhodli peníze půjčit a na ty, o kterých jste nikdy neslyšeli, raději hned zapomeňte.

Ať už se rozhodnete zažádat o bankovní či nebankovní úvěr, nejprve si porovnejte všechny dostupné nabídky. Každá banka má jiné nabídky a podmínky a navíc záleží také na tom, jak vysokou částku budete od banky žádat. S tím se pojí výše úroků a délka splácení vašeho dluhu. Vybírejte tedy takový peněžní produkt, který pro vás bude ve všech ohledech ten nejlepší a pomůže vám vyřešit vaše vzniklé finanční potíže.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *