Začínáte podnikat? Kupte si ready-made společnost

V začátcích podnikání vás čeká spousta zařizování. Najít vhodné prostory, nabrat schopné zaměstnance, získat si zákazníky a také vůbec právně založit firmu. Budete se divit, ale to bývá v začátcích ta nejhorší komplikace.

Založení firmy je v Česku zdlouhavý a pomalý proces. Musíte oběhat spoustu úřadů, a ještě než to uděláte, je vlastně nutné zjistit, co přesně máte dělat. Protože pokud vás založení firmy čeká poprvé, jen těžko budete tušit, kam se vydat prvně a co si s sebou vzít.

Firmu však vůbec nemusíte zakládat

Jestli už jste si o tom něco zjišťovali a zůstali zděšení, kolik úřadů budete muset navštívit a co všechno vyřídit, jistě budete nadšení z informace, že si žádnou společnost zakládat vůbec nemusíte. Ne, nechceme vás odradit od samostatného podnikání. Jen vám chceme ukázat, že už to někdo udělal za vás.

Existují totiž společnosti, které nabízí firmy na prodej. Jedná se o tzv. ready-made firmy, tedy takové, jež kdysi byly založeny, ale nikdo pod nimi nikdy nepodnikal. Jsou určeny pouze k tomu, abyste si je koupili a mohli je používat. Samozřejmě budete muset změnit název, jednatele, sídlo a další informace, nicméně to vám zabere mnohem méně času než zakládání firmy od nuly.

Není v tom nějaký háček?

Není. Koupit si firmu je zcela legální, ušetříte si tím čas i starosti. Zaplatíte sice o něco více, než kdybyste si všechno oběhali sami, jenže uvědomte si, jakou hodnotu má váš čas. Koupit si ready-made firmu není vůbec špatné.

Dejte si pozor pouze na jednu věc. Některé nepoctivé společnosti se snaží nabízet firmy s historií. Někdo už pod nimi podnikal a je možné, že neměl dobré výsledky. Možná má firma špatnou pověst, možná dokonce dluhy. Proto si před nákupem ověřte, že kupujete skutečně novou ready-made, která je připravena jenom pro vás. V takovém případě žádné háčky nejsou a koupit si hotovou firmu vám může jenom prospět.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *