Za peníze v Praze dům nebo raději zlatou cihličku do trezoru?

Vzhledem k tomu, že se na nás pravděpodobně valí další ekonomická krize, začala se spousta lidí zajímat o různé investiční příležitosti, aby buď svůj majetek zhodnotila nebo alespoň zachovala jeho současnou hodnotu. Logicky se nabízí dvě nejčastější varianty investice: nemovitost a drahé kovy. Co je lepší?

Je pravdou, že kdo dnes nekoupí nemovitost, okrádá rodinu o peníze?

Koupě nemovitosti je pravděpodobně nejznámějším a nejrozšířenějším typem investice. Pokud se vám poštěstí a narazíte na zlatý důl v podobě slunného bytu nebo domu v žádané oblasti, s dobrou dostupností a obslužností, máte vyhráno. Anebo taky ne. Postupem času se dobrá dostupnost může proměnit v důležitou dopravní tepnu, výhled na okolní krajinu se promění ve výhled do sousedova talíře. Navíc, pokud se rozhodnete nemovitost pronajímat, neustále řešíte, kolik psů a dětí vaši nájemníci mají a jestli jejich životní styl neruší okolní obyvatele. Zdá se, že to tedy až taková výhra není, že?

Nejen diamanty jsou věčné

Drahé kovy doprovází lidstvo už od nepaměti. Zlaté mince patří mezi nejstarší platidla, užívaná po celém světě, napříč civilizacemi. Stále si drží svou hodnotu, což z nich na rozdíl od papírových peněz dělá odolnou pojistku v čase hospodářské krize. To, že je zlato skvělou investicí, věděly už naše babičky. No schválně, kolik z nás má doma nějaké zlaté přívěsky, řetízky nebo křížek, který nám byl darován při významných životních událostech?

Stříbro nad zlato?

A jak byste se tvářili, kdyby gratulanti přinesli vaší ratolesti do kolébky takový stříbrný přívěsek? Ušklíbli byste se v duchu nad tím, že se tedy dotyčný moc nepředal? Chyba lávky, přátelé! Dotyčný se pravděpodobně vyzná a moc dobře ví, že byť je dnes stříbro nejpodhodnocenější komoditou, čeká jej místo na výslunní. Tento bílý kov je nepostradatelný pro výrobu baterií do elektromobilů, což z něj při současném trendu automobilového průmyslu dělá ropu budoucnosti.

Stále si kladete otázku, zda je lepší investovat do nemovitosti nebo drahých kovů? Vězte, že:

–        k pořízení zlatého nebo stříbrného slitku vám stačí pár tisíc

–        po uložení do trezoru (doma nebo v bance) není třeba o drahé kovy nijak pečovat

–        v neposlední řadě se uchované zlato může v jedné z dalších generací proměnit třeba ve zlaté snubní prsteny, investici nad investice.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *