Co vše si lze dát do účetnictví? Snížení daní efektivně!

Myslíte si, že snížit daně si můžete jenom tím, co skutečně využíváte ke své práci a bez čeho se rozhodně neobejdete? Je to velký omyl. Snížení daní může být spojeno i s řadou dalších věcí, o kterých si lidé myslí, že s podnikáním přímo nesouvisí. Důležité je umět je pouze obhájit u případné kontroly a poté není žádným problémem to, abyste si daňový základ snížili každým rokem. Podívejte se na naše hlavní tipy, které zaručeně nezklamou nikoho z vás.

Oblečení

Pokud jde o pracovní oděvy související s manuální prací, je více než jasné, že takto si sníží daně každý. My ale budeme mluvit o oblečení společenském. Jde třeba o obleky pro muže, nebo společenské kostýmy pro ženy. Je jasné, že využitelné jsou i v oblastech soukromého života, kam se řadí plesy a divadla. To ale neznamená, že je nemůžete napsat na firmu. Zvláště, pokud jste:

  • Pojišťovací agent
  • Obchodní zástupce
  • Finanční poradce
Jak na efektivní snížení daní? Možností je mnoho

Jak na efektivní snížení daní? Možností je mnoho

Stejně tak ale můžete podnikat v oblasti, kdy se osobně setkáváte s klienty a máte snahu udělat dojem. I v tomto případě jistě zvládnete u kontroly obhájit, že jste drahý oblek potřebovali, jelikož vám přinesl řadu nových zakázek.

Wellness procedury

Ano, i ty lze odečíst z daní. Ideálně v případě, že jste manuálně pracující člověk, který vykonává těžkou práci. V takovém případě může být na místě to, že potřebujete například pravidelné masáže., Stejně tako může regenerace přijít vhod i tomu, kdo má neustálé sedavé zaměstnání a potřebuje kromě masáže třeba i procvičit tělo, nebo využít různé relaxační procedury například v lázních. I ty lze napsat do nákladů. Možná je také dovolené, ale zde už záleží hlavně na posouzení finančního úřadu. Platí však, že i to v mnoha případech lze.

Pomůcky k ochraně zdraví

Opět platí, že pokud pracujete v nečistých podmínkách, jsou různé respirátory, rukavice a podobné pomůcky nezbytností. Stejně jako třeba helmy, nebo ochranné brýle. Snížení daní však může být spojeno třeba i s nákupem slunečních brýlí. Pokud jste například zahradník, či jinak pracujete venku na slunci, mohou být i obyčejné sluneční brýle něco, co si dáte do nákladů. Stejně tak to může být třeba i opalovací krém. Pokud je možnost využít ho právě při výkonu vaší činnosti, není problémem ho zakoupit takzvaně na firmu a následně si ho před kontrolou poměrně jednoduše obhájit. Totéž platí i o různých pokrývkách hlavy a jiných doplňcích vašeho vzhledu, které využijete i v civilu.

Snížení daní lze realizovat i v souvislosti s úklidovými prostředky

Každá kancelář, ale i dílna potřebuje úklid. Jak na něj? Samozřejmě můžete si najmout firmu a následně si dát její činnost do nákladů a realizovat snížení daní tímto způsobem. Pokud si uklízíte sami, je možné si dát do nákladů všechny čisticí prostředky. Tedy opět i takové, které běžně využijete doma. Stejně tak to mohou být i různé pomůcky. A tak nejčastěji bývají:

  • Čisticí prostředky a saponáty
  • Mopy a hadry
  • Kbelíky

Důležité je samozřejmě to, jaké množství si do nákladů dáte. Pokud bude jasné, že jde o běžnou spotřebu s úklidem spojenou, můžete si být jisti, že v rámci konkrétní kontroly bez problémů projdete.

Stravování

Ano, i to patří obvykle k něčemu, co v práci jasně potřebujete. Nemusí se nutně jednat jenom o stravu pro vaše zaměstnance, nebo pro vás. Může se jednat i o různé pohoštění, třeba pro vaše obchodní partnery. Pokud dokážete, že to vedlo k důležité zakázce, není problém si dát do nákladů třeba i pracovní večeři, láhev vína, nebo alkoholické i nealkoholické nápoje.

Se stravováním souvisí i fakt, že si stejně tak jednoduše můžete dát do nákladů vše, co s případným uchováváním nebo servírováním jídla souvisí. Pokud budeme konkrétnější, tak se může jednat třeba o ledničku, může se jednat o rychlovarnou konvici, mikrovlnku, nebo rozsáhlý sortiment nádobí.

Jazykové kurzy

Umět cizí řeč je v dnešní době velmi lákavé. A tak mnoho lidí přemýšlí i nad tím, zda si dát do nákladů jazykové kurzy. Ano, i to je přirozeně možné. Opět ale záleží hlavně na tom, jak bude vše pojato a o jaký jazyk se jedná. Pokud jde o osobu, která je s cizím jazykem v každodenním styku, rozhodně je to uznatelný náklad. Stejně tak můžeme říci, že je to uznatelný náklad i v případě, kdy plánujete rozšířit oblast vašich služeb třeba i na cizojazyčnou klientelu. Stejně tak může jít o možnost nechat si napsat dané kurzy na firmu ve chvíli, kdy během výkonu svého povolání přicházíte do styku s cizojazyčnou klientelou. Ideálním příkladem mohou být například taxikáři, kteří jezdí především ve větších městech, kde je prioritou právě cizojazyčná klientela, která se potřebuje dostat z místa A do místa B.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *