Co vše si lze dát do účetnictví? Snížení daní efektivně!

Co vše si lze dát do účetnictví? Snížení daní efektivně!
Ohodnotit

Myslíte si, že snížit daně si můžete jenom tím, co skutečně využíváte ke své práci a bez čeho se rozhodně neobejdete? Je to velký omyl. Snížení daní může být spojeno i s řadou dalších věcí, o kterých si lidé myslí, že s podnikáním přímo nesouvisí. Důležité je umět je pouze obhájit u případné kontroly a poté není žádným problémem to, abyste si daňový základ snížili každým rokem. Podívejte se na naše hlavní tipy, které zaručeně nezklamou nikoho z vás.

Oblečení

Pokud jde o pracovní oděvy související s manuální prací, je více než jasné, že takto si sníží daně každý. My ale budeme mluvit o oblečení společenském. Jde třeba o obleky pro muže, nebo společenské kostýmy pro ženy. Je jasné, že využitelné jsou i v oblastech soukromého života, kam se řadí plesy a divadla. To ale neznamená, že je nemůžete napsat na firmu. Zvláště, pokud jste:

  • Pojišťovací agent
  • Obchodní zástupce
  • Finanční poradce
Jak na efektivní snížení daní? Možností je mnoho

Jak na efektivní snížení daní? Možností je mnoho

Stejně tak ale můžete podnikat v oblasti, kdy se osobně setkáváte s klienty a máte snahu udělat dojem. I v tomto případě jistě zvládnete u kontroly obhájit, že jste drahý oblek potřebovali, jelikož vám přinesl řadu nových zakázek.

Wellness procedury

Ano, i ty lze odečíst z daní. Ideálně v případě, že jste manuálně pracující člověk, který vykonává těžkou práci. V takovém případě může být na místě to, že potřebujete například pravidelné masáže., Stejně tako může regenerace přijít vhod i tomu, kdo má neustálé sedavé zaměstnání a potřebuje kromě masáže třeba i procvičit tělo, nebo využít různé relaxační procedury například v lázních. I ty lze napsat do nákladů. Možná je také dovolené, ale zde už záleží hlavně na posouzení finančního úřadu. Platí však, že i to v mnoha případech lze.

Pomůcky k ochraně zdraví

Opět platí, že pokud pracujete v nečistých podmínkách, jsou různé respirátory, rukavice a podobné pomůcky nezbytností. Stejně jako třeba helmy, nebo ochranné brýle. Snížení daní však může být spojeno třeba i s nákupem slunečních brýlí. Pokud jste například zahradník, či jinak pracujete venku na slunci, mohou být i obyčejné sluneční brýle něco, co si dáte do nákladů. Stejně tak to může být třeba i opalovací krém. Pokud je možnost využít ho právě při výkonu vaší činnosti, není problémem ho zakoupit takzvaně na firmu a následně si ho před kontrolou poměrně jednoduše obhájit. Totéž platí i o různých pokrývkách hlavy a jiných doplňcích vašeho vzhledu, které využijete i v civilu.

Snížení daní lze realizovat i v souvislosti s úklidovými prostředky

Každá kancelář, ale i dílna potřebuje úklid. Jak na něj? Samozřejmě můžete si najmout firmu a následně si dát její činnost do nákladů a realizovat snížení daní tímto způsobem. Pokud si uklízíte sami, je možné si dát do nákladů všechny čisticí prostředky. Tedy opět i takové, které běžně využijete doma. Stejně tak to mohou být i různé pomůcky. A tak nejčastěji bývají:

  • Čisticí prostředky a saponáty
  • Mopy a hadry
  • Kbelíky

Důležité je samozřejmě to, jaké množství si do nákladů dáte. Pokud bude jasné, že jde o běžnou spotřebu s úklidem spojenou, můžete si být jisti, že v rámci konkrétní kontroly bez problémů projdete.

Stravování

Ano, i to patří obvykle k něčemu, co v práci jasně potřebujete. Nemusí se nutně jednat jenom o stravu pro vaše zaměstnance, nebo pro vás. Může se jednat i o různé pohoštění, třeba pro vaše obchodní partnery. Pokud dokážete, že to vedlo k důležité zakázce, není problém si dát do nákladů třeba i pracovní večeři, láhev vína, nebo alkoholické i nealkoholické nápoje.

Se stravováním souvisí i fakt, že si stejně tak jednoduše můžete dát do nákladů vše, co s případným uchováváním nebo servírováním jídla souvisí. Pokud budeme konkrétnější, tak se může jednat třeba o ledničku, může se jednat o rychlovarnou konvici, mikrovlnku, nebo rozsáhlý sortiment nádobí.

Jazykové kurzy

Umět cizí řeč je v dnešní době velmi lákavé. A tak mnoho lidí přemýšlí i nad tím, zda si dát do nákladů jazykové kurzy. Ano, i to je přirozeně možné. Opět ale záleží hlavně na tom, jak bude vše pojato a o jaký jazyk se jedná. Pokud jde o osobu, která je s cizím jazykem v každodenním styku, rozhodně je to uznatelný náklad. Stejně tak můžeme říci, že je to uznatelný náklad i v případě, kdy plánujete rozšířit oblast vašich služeb třeba i na cizojazyčnou klientelu. Stejně tak může jít o možnost nechat si napsat dané kurzy na firmu ve chvíli, kdy během výkonu svého povolání přicházíte do styku s cizojazyčnou klientelou. Ideálním příkladem mohou být například taxikáři, kteří jezdí především ve větších městech, kde je prioritou právě cizojazyčná klientela, která se potřebuje dostat z místa A do místa B.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *