Víte, že existují i investiční půjčky? Seznamte se

Když se mluví o půjčkách, většina lidí zná hlavně ty neúčelové. Tedy takové, u kterých je v podstatě jedno, na co budeme konkrétně peníze využívat. To je jenom na nás a není třeba to nikomu sdělovat, ani dokládat. Mimo této možnosti ale existují také účelové půjčky. Zde už jsme často omezování, ale rozhodně ne tolik. Tento typ úvěru tak může být využitelný třeba v souvislosti s:

  • Koupí věcí do našeho bytu
  • Koupí auta
  • Koupí movitého zboží a služeb

Mezi účelové půjčky však můžeme zařadit ještě jednu další variantu, která není zase až tak známá, ale existuje. Touto variantou jsou investiční půjčky. Co konkrétně nabídnou, čím se pyšní a jak vypadají? Podívejte se spolku s námi na hlavní charakteristiku.

Contents

Komu jsou investiční půjčky vhodné?

Investiční půjčky vám pomohou vydělatZatímco běžnou půjčku si bereme v podstatě z toho důvodu, že si chceme koupit zboží nebo určitou službu, investiční půjčky si bereme hlavně proto, že chceme další peníze vydělat. První pravidlem u této půjčky tedy bývá to, že samotný zisk z našich investic by měl být rovný alespoň splátce, kterou měsíčně posíláme na účet konkrétní úvěrové společnosti. Jedině tak máme jistotu, že vybereme skutečně ten pravý produkt, se kterým zaručeně nebudeme zklamáni. A jaké konkrétní možnosti investiční půjčky nabídnou? Podívejte se.

Kupte si investiční byt

Vcelku zajímavou možností, jak si zařídit nikoliv přímo pasivní příjem, ale rozhodně zajímavou mzdu s minimem práce, je cesta spojená s pronajímáním bytů. Ideální je, pokud již několik nemovitostí máme. Pokud ne, pomohou nám právě investiční půjčky. Tedy lépe řešeno hypotéky, jelikož ty v případě financování konkrétních nemovitostí rozhodně vyhovují mnohem lépe. Za dané získané peníze následně koupíme takzvané investiční byty. Tedy takové, ve kterých nebudeme bydlet, ale které budeme pronajímat. Následný zisk z nájmu by měl pokrýt výši splátky, stejně jako nám může přinést i peníze navíc. O všem rozhoduje právě to, kolik bude nájemné činit. Na to má vliv hned několik konkrétních faktorů, kam se řadí:

  • Velikost celého bytu
  • Lokalita, kde je daný byt umístěn
  • Stav daného bytu a také jeho stáří

Faktem zůstává, že dnes není problém pořídit investiční byty nejenom prázdné, ale již s prvními nájemníky. Odpadá nám tak mnoho starostí, což znamená, že se daný typ investiční půjčky může skutečně vyplatit každému. Tedy konkrétně i nám samotným. Tím si buďte jisti.

Půjčit si lze také na obchodování

To je v poslední době velmi oblíbenou činností těch, kteří chtějí zhodnotit svůj kapitál. I když pravdou zůstává, že je zde určité riziko, zisk spojený s obchody může být stále velmi zajímavý. Navíc nás potěší i možnost zvolit si různé investiční strategie, stejně jako cesty. Těmi se rozumí třeba forex, komodity, drahé kovy, ale také akcie, nebo binární opce. Na výběr je tedy mnoho možností. Současní brokeři nabídnou i takzvané páky, kterými virtuálně zvýší hodnotu našich vložených peněz. Tu je možné samozřejmě zvýšit i půjčkou. Právě investiční půjčky řada bank nabídne právě proto, aby klienti mohli své peníze dále investovat. Mnohdy jim k tomu dokonce poskytne jak platformu, tak i poradenství. O bance tedy můžeme narovinu říci, že se jedná i o spolehlivého brokera.

I zde samozřejmě platí jedna důležitá věc. A to taková, že by se investiční půjčky měli vyplatit. Jak to poznáme? Ideální je, když už máme několik investic za sebou. Podle nich můžeme spočítat i to, o kolik peněz ročně náš kapitál zhodnotíme. Pokud je dané zhodnocení vyšší, než je úrok na samotné půjčce, je více než jasné, že se nám tento úvěr vyplatí. Pokud ne, je lepší se této cestě vzhledem k nevýhodnosti vyhnout a raději se držet u tradiční páky, která však také není bezriziková.

Investovat můžeme i do našeho byznysu

Ze soukromé sféry se podívejme také na tu podnikatelskou. I o té můžeme s klidným svědomím říci, že je poměrně zajímavá a investiční půjčky zde najdeme také. Není se čemu divit, jelikož většinou jsou spjaté právě s rozvojem naší firmy. Podobu dnes mohou mít různou. U začínajících firem může být tato půjčka spojena právě se startem našeho podnikání. Pokud už podnikáme déle, a chceme naši firmu posunout o kousek dopředu, může být investiční půjčka spojena s náklady na různé inovace, nebo vylepšení. Obvykle platí, že především banky jsou v daném směru vstřícné a tak nám nabídnou možnost půjčit si miliony, ale i desítky milionů. A i zde platí, že by investice do firmy měla být výhodná. Tedy měla by začít co nejrychleji přinášet zvýšený zisk, který bude použitý právě na hrazení jednotlivých předepsaných splátek. Jedině tak opět mluvíme o tom, že se investiční půjčka vyplatí a že se jedná skutečně o krok tím správným směrem.

4.5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *