Víte, proč je dobré mít pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Svět pojistek je rozsáhlý a bohatý. Možností, jak se můžete nechat pojistit, je skutečně celá řada. Pokud je jedna zajímavá pojistka, která souvisí s výkonem práce, je to pojištění odpovědnosti zaměstnance. Danou formu pojistky můžete znát i ze svého osobního života. To proto, že může být součástí, pokud sjednáváte cestovní pojištění, stejně jako může být spojeno se škodami, které během běžného dne způsobí:

  • Vaše dítě
  • Váš domácí mazlíček
  • Vaše osoba
Pojištění odpovědnosti zaměstnance eliminuje finanční dopad problémů

Pojištění odpovědnosti zaměstnance eliminuje finanční dopad problémů

Pokud jde ale o pojištění odpovědnosti zaměstnance, jedná se o ochranu, která se vztahuje na výkon vašeho povolání. A je jenom velmi málo profesí, o kterých můžeme říci, že by nedošlo ke způsobení konkrétní škody. Proto je vhodné danou pojistku sjednat. Zjistěte o ní všechny důležité informace.

K čemu je pojištění odpovědnosti zaměstnance vhodné?

Je podobné, jako klasická pojistka na blbost. I proto je někdy pojištění odpovědnosti zaměstnance tímto způsobem označováno. Pokud bychom se měli podívat na to, k čemu je vlastně dobré, tak musíme říci, že dokáže krýt škody, které způsobíme zaměstnavateli. A nemusí se nutně jednat jenom o naši přímou vinu, ale i o souhru okolností, kde jsme právě my tím posledním článkem, na kterého odpovědnost padá. Díky této pojistce se tak není nutné bát hrazení škody ze svého, jelikož se o vše postará právě pojistka.

Nutné je zároveň říci to, že i ten, kdo pojištění odpovědnosti zaměstnance mít nebude, se nemusí být nijak výrazně. Myslí na něho i zákoník práce, který říká, že maximální vymáhaná částka může být jenom násobkem několik výplat. Nebude tedy stoprocentní. I když způsobíte škodu za milion, nebudete ji muset hradit celou. Díky pojištění však nemusíte hradit vůbec nic, jelikož vše bude nahlášeno jako pojistná událost a bude to právě pojišťovna, která za vás vše vyřeší.

Co vše se může stát a jak se vám bude pojistka na blbost hodit?

Podívejme se společně na trojici hlavních věcí, které se v tomto směru mohou stát a které souvisí se způsobenou škodou. Jak pojišťovny uvádějí, nejčastěji mluvíme právě o této trojici situací:

  • Poškození zařízení zaměstnavatele
  • Poškození vozidla nebo nákladu
  • Způsobení újmy jiné osobě

Toto všechno jsou situace, které se mohou znenadání stát. A právě pro tyto situace se hodí pojištění odpovědnosti zaměstnance neboli pojistka na blbost. Zároveň je pochopitelné, že pokud jde o malichernosti, obvykle se nad nimi mávne rukou a řešit se nebudou. Pokud se ale jedná po škody většího rázu, už mluvíme o tom, že je vhodné vše jako pojistnou událost nahlásit.

Ceny nejsou nijak vysoké

Určitě je dobré zmínit, že pojištění odpovědnosti zaměstnance není nijak vysoké. To je poměrně dobrý argument proto, proč si ho vlastně sjednat. Roli v tom, kolik bude pojistka stát, má několik věcí, na které se podáváme níže. Každopádně platí to, že v poměru k tomu, kolik má dané pojištění konkrétně ušetřit peněz, se jedná o variantu velmi výhodnou, obecně doporučovanou každému zaměstnanci. Dokonce jsou i zaměstnavatelé, kteří danou pojistku zaměstnancům nepřímo platí sami. I těm se vyplatí mít na konkrétní pozici někoho spolehlivého, za koho problém uhradí pojišťovna, než ho vyštvat z důvodu, že se po něm budou nárokovat peníze.

Jak by mělo vypadat ideální pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Nejprve je třeba zohlednit to, jaký máte typ práce a co všechno se může stát. A podle toho zvolit škálu plnění a konkrétního krytí. Je jasné, že jinak tomu bude u člověka sedícího v kanceláři nebo pracujícího formou home office, a jinak tomu bude u osoby, která je denně na cestách, ve firemním autě.

Dále je vhodné přihlédnout také k tomu, jak velká bude spoluúčast. O co se jedná? O procentuelní podíl, který ponese na škodě daný zaměstnanec a který tak bude muset uhradit on. Jsou možnosti jak minimální, tak i velké spoluúčasti. Pokud jde o možnost první, tak u škody zaplatí zaměstnanec úplné minimum, ale jeho konkrétní pojistka bude dražší. U vyšší spoluúčasti zase klesá cena pojištění, ale je třeba počítat s tím, že část škody bude nutné zaplatit spolu s pojišťovnou.

Nejenom pro klasické zaměstnance

Název pojištění odpovědnosti zaměstnance může být lehce matoucí. A to proto, že tato pojistka na blbost nemusí být určena nutně jenom klasickým běžným zaměstnancům. Může být určená také těm, kteří jsou jenom na brigádě. Tedy lidem, třeba i studentům, kteří jsou zaměstnáni na smlouvu, kterou je dohoda o provedení práce. I když se jedná mnohdy o celkem jednoduchou činnost, nemusí to znamenat, že škoda nevznikne. I brigádníci jsou samozřejmě primárně chráněni pomocí zákoníku práce, ale sankce mohou existovat a tak je dobré vědět, že i pro ně je toto pojištění určeno.

Sjednání? Třeba i online

Jak se dá tato pojistka sjednat? Je to poměrně snadné. Můžete jít na pobočku pojišťovny, nebo se můžete spojit se svým pojišťovacím agentem. Ideální však je to, když si pojištění jednoduše sjednáte z pohodlí svého domova. Co máme na mysli? Možnost sjednat si pojištění online. Tedy s jistotou toho, že vše zvládnete nejenom velmi rychle a jednoduše, ale i s jistotou toho, že vaše pojistka bude také velmi levná. Jak proto, že pojišťovny tuto možnost zvýhodňují, tak i proto, že není problém využít srovnání pojistek a tak jednoduše najít tu nejlepší, která bude maximálně vyhovovat s ohledem na její parametry.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *