ViaSMS

Co je dominujícím segmentem v oblasti nebankovních půjček? Jsou to takzvané mikropůjčky. A právě v tomto segmentu se nachází i poskytovatel, který nese poměrně zajímavý název, a to ViaSMS. Určitě není na tuzemském trhu žádným nováčkem, jelikož se zde objevil již v roce 2010. A jelikož ViaSMS půjčka je dostupná i v tuto chvíli, je možné danou společnost označit za jednu z tradičních, která v tomto segmentu je. Navíc má půjčka ViaSMS podle svého názvu jasně upozorňovat především na jednoduchost, která je spojena se získáním. Tedy na to, že je to SMS půjčka, o kterou si lze požádat pohodlně kdykoliv, třeba z pohodlí domova.

Contents

Úrokové sazby

Opět je třeba připomenout, že je to mikropůjčka a tomu také odpovídá sazba úroků, za které je půjčováno. Tento segment dnes patří mezi nejdražší možnosti na trhu. Pokud se podíváme na ukázkový příklad, kterým je půjčka ve výši jednoho tisíce na dobu jednoho měsíce, tak se navíc zaplatí necelých 300 Kč. Částka, kterou lze charakterizovat jako úrok, roste výše s ohledem na to, jak se zvyšuje půjčená suma. Pochopitelní je i to, že snížení úroku je možné v případě, že si půjčíte na kratší dobu.

V souvislosti s úrokovou sazbou však půjčka ViaSMS přece jenom jednu výhodu má. Tou je první půjčka zdarma. Dobrá volba pro ty, pro které to bude první zkušenost s tímto poskytovatelem. Ti tak budou mít možnost získat peníze zcela zdarma, bez úroku. A to částku ve výši až 8 000 Kč, na dobu jednoho měsíce.

Charakteristika půjčky

Sice je ViaSMS půjčka mikropůjčkou, ale to neznamená, že nabízí jenom ty nejmenší sumy. Dá se říci, že u ní lze získat i částky v řádech tisíců. Stejně tak je zajímavé i to, že u ní není problémem získat i ty nejmenší sumy, v pouhých stokorunách. V tom se nejvíce odlišuje od klasických konkurentů. S nimi má však společnou splatnost, která je typická tím, že se půjčka vrací jednorázově, v jedné jediné splátce. Pokud mluvíme o výši částky, kterou si lze půjčit, nebo o splatnosti, je obojí plně v rukou klienta a v tom, jakou hodnotu si zvolí. A to z daných možností:

  • Výše dostupné částky: 100 – 20 000 Kč
  • Splatnost: 7 – 30 kalendářních dní
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Jde o nebankovní společnost poskytující mikropůjčky, z čehož už je cekem dobře charakteristické to, že ViaSMS dokáže nabídnout celkem benevolentní podmínky získání půjček. A ty jsou celkem pozitiv ní. S tím souvisí hlavně to, že většina věcí je vyřízena online a tak není nutné řešit mnoho administrativy a věcí, které s tím jsou spojené. Mezi primární podmínky patří:

  • Věková hranice 20 – 68 let
  • Nutnost pracovat
  • Bez ručitele, i bez ručení

Pokud je ViaSMS půjčka něčím skutečně velmi pozitivní, tak se jedná o fakt, že dokáže nabídnout peníze i těm lidem, kteří byli odmítnuti v bance. Na druhou stranu nutno připomenout, že pokud jde o nahlížení do registrů, tak ty jsou používány. To může být pro řadu žadatelů pochopitelně problém.

Rychlost vyřízení

Mluvíme o SMS půjčkách, které jsou charakteristické právě tím, že jsou vyřízeny doslova ihned. Lákadlem je to, že vyřízení proběhne jednoduše online a žadatel je následně vyrozuměn prostřednictvím SMS zprávy. To je spojeno mimo jiné i s pozitivem, že samotná rychlost se pohybuje okolo deseti minut. Nutno však připomenout, že i když si lze požádat kdykoliv během dne i noci, vyřizování probíhá výhradně v pracovní dny, a to v době 09 – 18 hodin. V jiné době žádosti zpracovávány nejsou.

Shrnutí

ViaSMS je typickým zástupcem mikropůjček, který není žádným nováčkem a má na trhu již několikaletou historii. Rozhodně zaujme možností získat první půjčku zcela zdarma, ale na druhou stranu je nutné připomenout, že klasické úrokové sazby má ViaSMS půjčka, stejně jako většina mirkopůjček vyšší. Zaujme také tím, že jako nejmenší sumu nabídne pouhou stokorunu, což je na současném trhu poměrně ojedinělá. Lákadlem může být i vyřízení do deseti minut, které trochu kazí fakt, že jenom v pracovní době ve všední dny.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *