Tvorba webových stránek Valašské Meziříčí – užitečné pluginy, které vám pomohou analyzovat, jak si vaše stránka vede

WordPress je dnes jedním z nejpopulárnějších redakčních systémů pro tvorbu webových stránek. Některé z jeho předností najdete vyčteny třeba zde. Nemusí ale být jen nástrojem samotné tvorby, ale i následného monitoringu stránky a měření její úspěšnosti i konverzí.

Nestačí se jen dohadovat, kolik návštěvníků na vaši stránku zavítá – měli byste to vědět a podle toho se také zařídit. K tomu slouží řada užitečných WordPress pluginů, z nichž vám nyní některé představíme.

Contents

HubSpot

Tento nástroj, který je navíc zcela zdarma, vám umožní rozšířit váš e-mailingový list, spravovat vaše kontakty a rozesílat e-maily. Zároveň je také užitečným analytickým nástrojem, neboť vám umožní monitorovat, které z vašich formulářů, vyskakovacích okének či chatových modulů získávají nejvíce zákazníků.

K ovládání pluginu HubSpot není třeba ovládat žádný programovací jazyk a na kloub mu přijdete poměrně snadno. Zacházení s ním se můžete zdarma naučit i na online kurzu HubSpot Academy (v angličtině).

Tvorba webových stránek Valašské Meziříčí

ExactMetrics

Tento plugin se propojí s vaší stránkou pomocí sledovacího kódu Google Analytics. Pomocí něj pak můžete sledovat výkon každé z vašich stránek či příspěvků z hlediska návštěvnosti. Tento plugin vám ukáže, kdo si vaše stránky prohlíží a co na nich dělá, odkud k vám přišel a jak vás našel apod. Vše v přehledných reportech. Tím jeho potenciál ale zdaleka není vyčerpán. Co všechno tento plugin umí se dále dočtete zde.

Crazy Egg

Podobně jako s dalšími pluginy, i s pluginem Crazy Egg můžete monitorovat návštěvnost vaší stránky, ale to není tím hlavním, co činí tento plugin jedinečným. Může vám totiž ukázat, jak se návštěvníci po vašich stránkách pohybují, na co klikají, zda a jak scrollují po stránce dále, nebo co píšou. Získáte tak přístup ke kvalitativním datům, která vám jiné pluginy nedají. Tomuto způsobu monitorování se říká také teplotní mapa stránky.

Díky nim pak můžete identifikovat slabá místa vašich stránek a vylepšit je, aby i ona generovala více kliknutí a konverzí, případně napodobit úspěch silných míst i na dalších vašich stránkách.

MonsterInsights

Jeden z nejoblíbenějších pluginů pro WordPress svého druhu. MonsterInsights si svou popularitu jednoznačně zaslouží pro pestrou paletu funkcí, které nabízí. Poskytne vám například celou řadu užitečných informací o vašich zákaznících, včetně toho, z jakých zemí pocházejí, jaké zařízení používají, jejich věk, pohlaví a mnoho dalšího. Vysleduje také, jak se na vaší stránku dostali a přes jaká klíčová slova, jakož i to, co je u vás zaujalo nejvíce. Vše poskládáno do přehledných reportů.

Site Kit

S tímto pluginem přišel sám Google a umožnil tak hladkou integraci Google Analytics s vaší wordpressovoou stránkou. Můžete tak monitorovat statistiky návštěvnosti (jak pro jednotlivé stránky, tak pro celý web) přímo ve vašem rozhraní WordPressu, aniž byste jej museli opouštět.

Visitor Traffic Real Time Statistics

S tímto pluginem získáte nejen přístup ke kvantitativním datům o návštěvnosti (včetně typu prohlížeče a operačního systému vašich návštěvníků), ale můžete v reálném čase sledovat, kolik si jich vaši stránku momentálně prohlíží – a dokonce si prohlédnout lokalitu, v níž se vaši návštěvníci nachází díky interaktivní Google mapě.

Yoast SEO

Čestnou zmínku si zaslouží také tento plugin. Byť jej k analytice návštěvnosti příliš nevyužijete, může vám významně pomoci v jiném směru, totiž analýzou vaší stránky z hlediska SEO a přívětivosti pro vyhledávače. S jeho pomocí můžete váš web návštěvníkům podstatně zatraktivnit.

Využíváte ke tvorbě a správě vašich stránek WordPress také vy? Jaké užitečné pluginy byste doporučili ostatním?

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *