Topení dřevem se vyplatí – palivové dřevo je však nutné nakupovat s předstihem

Dřevo rozhodně není, co se týče vytápění, surovinou na odpis. Na rozdíl od uhlí je dřevo topení ekologické. Kvůli kůrovci dokonce klesla jeho cena. Je to však zdroj tepla, na který musíme myslet s předstihem. Protože levně a ekologicky lze topit pouze suchým dřevem.

Dřevem se dá topit levně a účinně

Všemožné dotace nám do hlavy vtloukají, že bez tepelného čerpadla topíme neekologicky. Taktéž se nás prodejci čerpadel snaží přesvědčit, jak je topení těmito technologiemi levné. Z kalkulací však obvykle vynechají pořizovací náklady tepelného čerpadla. A právě tato položka zcela zásadně mění pohled na věc. Zejména, když je záruka na tepelné čerpadlo kratší než doba návratnosti naší investice do tohoto typu vytápění. A tak chytří zůstávají u dřeva.

Dřevem topí česká vesnice, české maloměsto, i čeští chalupáři. A proč ne? Pokud topíme kvalitně vysušeným dřevem, neznečišťujeme životní prostředí. Suché dřevo má též skvělou výhřevnost. Není důvod jej jako surovinu zavrhovat. Navíc jde o surovinu obnovitelnou.

Jak připravit dřevo na topení?

Právě v odpovědi na tuto otázku se ukrývá téměř jediný zádrhel topení dřevemPalivové dřevo na topení není to, které přivezeme čerstvě setnuté z lesa. Takto získaná kulatina musí prosychat tři až čtyři roky. Naštípaná zhruba 1,5 až 2 roky. Pro každého, kdo se rozhodne dřevem topit, používat jej do krbu, nebo na něm vařit na sporáku, to znamená plánovat pořízení dřeva s větším předstihem.

Právě nyní je čas na nákup dřeva pro sezónu 2020/2023

Nejlevnejsidrevo.cz nabízí dřevo zejména pro region Jihomoravského kraje a Vysočinu. Sklady firmy se nachází na třech místech: Chotěboř-Příjemky, Dlouhá Brtnice a Tišnov-Předklášteří. Firma nabízí dřevo v několika tradičních délkách polínek, vždy naštípané. Jedinou vaší prací na přípravě dřeva na zmíněnou sezónu bude takto dovezené dřevo uskladnit na suchém a vzdušném místě. Nezapomeňte, že dřevo musíte doplňovat každý rok, jenom jej chystejte s předstihem dva roky, pokud jde o dřevo naštípané, a čtyři roky, jestliže jde o kulatinu.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *