Tetování na vlasy vrací ztracené sebevědomí. Jak probíhá a co dokáže pigmentace vlasové pokožky

Contents

Pro všechny, kteří bojují s řídkými vlasy nebo s jejich úplnou ztrátou, je tu tetování na vlasy. Zkrášlovací metoda, která vám vrátí sebejistotu, je spolehlivým pomocníkem v boji s plešatěním. Pojďte se seznámit s nejdůležitějšími informacemi o této vyhledávané proceduře.

Dočtete se, jak samotný zákrok probíhá, co je potřeba vědět, než ho podstoupíte, a jaké výhody přináší. Pokud patříte k těm, co každý den řeší problém, jak zakrýt holá místa na hlavě, pak je právě vám určen tento článek.

Tetování na vlasy pro muže i ženy

Nadměrné vypadávání vlasů není problém pouze mužů, ale také něžného pohlaví. Příčinou může být genetická dispozice, zdravotní problémy nebo špatná životospráva. Mikropigmentace hlavy je vhodná pro muže, které trápí pleš, ale také pro ženy, jejichž vlasy jsou řídké a slabé. Tetování vlasů je možné podstoupit v jakékoliv fázi plešatění. Nezáleží na tom, zda máte na hlavě pár lysých míst, nebo už nemáte vlasy žádné. Vše je možné díky speciální technologii napravit. Tetování dokáže upravit linii růstu, zmenšit kouty i docílit dojem většího objemu.

Jak se na zákrok připravit

Než nastoupíte na proceduru, budete si na 24 hodin muset odpustit některé potraviny a nápoje. Doporučuje se nekonzumovat kořeněná jídla, alkohol, kofeinové nápoje a silné čaje. Stejně tak se raději vyhněte kosmetice určené pro péči o pokožku a nejpozději dvě hodiny před ošetřením nekuřte. Všechny tyto věci by mohly způsobit komplikace při aplikaci a následném hojení.

V případě, že máte zdravotní problémy, je vždy nutné konzultovat jakýkoliv zákrok předem s vaším lékařem. Mezi onemocnění, které vám nedovolí absolvovat proceduru, patří například:

  • Nachlazení, horečka či akutní fáze kterékoliv nemoci.
  • Onemocnění krve.
  • Onkologické nemoci, nádorové nálezy.
  • Astma, epilepsie.
  • Žloutenka, a další.

Co tetování vlasů obnáší

Pakliže jste zdravotně způsobilí, čeká vás vstupní konzultace se specialistou. Ten vás prohlédne a seznámí s postupem. Společně vyberete vhodný odstín pigmentu a podepíšete potřebné dokumenty. Samotná procedura pak začíná aplikací znecitlivujícího gelu na oblast, kde se budou vlasy tetovat.

Pigment je na pokožku aplikován pomocí speciální jehly, díky které je možné vykreslit jednotlivé vlasy a docílit tak přirozeného vzhledu. Na závěr obdržíte důležité rady a doporučení, jak o ošetřené místo pečovat. Tyto instrukce je nutné dodržet, aby byl výsledný efekt stoprocentní.

Jaké benefity vám procedura přinese

Největším přínosem pro vás bude samozřejmě návrat sebevědomí. Budete-li dodržovat všechna doporučení pro pozákrokovou péči, urychlíte proces hojení, a brzy se tak budete moci těšit z nového vzhledu. Samotná procedura má pak oproti jiným estetickým ošetřením několik výhod. Zde jsou některé z nich:

  • Pacient může ovlivnit výběr odstínu pigmentu a rozhoduje o navrženém postupu.
  • Aplikace pigmentu se provádí pouze v povrchové lokální anestezii.
  • Procedura je zcela bezbolestná a bezpečná.
  • Je možné provést zákrok i v případě, že procházíte jiným druhem léčby alopecie.

Nyní už víte, jak řešit nepříjemný problém s plešatěním. Dozvěděli jste se, že existuje metoda tetování vlasů, která dokáže přirozeně zamaskovat holá místa na vaší hlavě. Máte přehled o tom, jak tato procedura probíhá i o všech výhodách, které s sebou nese. Teď už nezbývá nic jiného, než se objednat na konzultaci.

A co si myslíte o pigmentaci vlasů vy? Svěřili byste se do rukou specialisty nebo máte pocit, že tetování na hlavě nemůže vypadat přirozeně? Budeme rádi, když nám sdělíte váš názor v komentářích.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *