Studentská půjčka je nejvýhodnější v bance. Proč?

Do banky obvykle chodíme proto, že chceme získat úvěr, který bude transparentní, bude mít jasně dané podmínky a zároveň o něm můžeme říci, že bude mít výhodný úrok. Do banky většinou míří bonitní klienti, kteří se nemusí bát složitějšího prověřování. V tomto směru mají jistoty, že bez problémů projdou.

Na druhou stranu musíme dodat, že si v bance mohou požádat také studenti. I když nemají příjem, obvykle jim peníze mohou být půjčeny. A to proto, že tuzemské banky dnes nabídnou i takový úvěrový produkt, který je označován jako studentská půjčka. Čím je výjimečná a proč je tak výhodná? Podívejme se společně.

Podmínky i parametry budou vyhovovat každému

Na co nesmíme zapomínat, to jsou jistě podmínky získání. Zatímco u podnikatelů a zaměstnanců je třeba dokládat příjem, studenti nic z toho nemusejí. Mnohdy ani nemohou, jelikož kromě několika nárazových brigád ani žádný příjem nemají. I přesto jim mohou být peníze konkrétním bankovním ústavem poskytnuty. Dokonce platí, že jim mohou být nabídnuty různé typy úvěrů. Jako příklad může posloužit:

  • Klasická studentská půjčka
  • Kontokorent
  • Kreditní karta
Ideální studentská půjčka nabídne nejenom nízký úrok

Tím už se pomalu dostáváme také k parametrům daného úvěrového produktu. V souvislosti s tím musíme konkrétně říci, že výše uvedený přehled jasně ukazuje, o co konkrétně si současní studenti mohou požádat. Z daného příkladu totiž zcela jasně plyne to, že to mohou být nejenom půjčky účelové, ale že to mohou být zcela přirozeně také půjčky neúčelové. Jelikož první skupině se ještě budeme věnovat, podívejme se na tu druhou. Jedná se o takové typy konkrétních úvěrových produktů, u kterých není nutné dokládat, na co budou peníze použity. Zda to bude v souladu se studiem, nebo naopak, to je jenom na nás samotných.

Splácet můžeme až po dostudování

Dalším důvodem, proč si o studentské půjčky požádat právě v bance je také to, že nám jsou výhodně nastaveny splátky. Pokud se rozhodneme hradit hned, není problém si celé období protáhnout tak, že budeme platit jenom minimální měsíční částku. Výhodu má studentská půjčka od banky také v tom, že umožní odklad splátek. To sice není ve světě úvěrů nic neobvyklého, ale my v tomto případě rozhodně nemluvíme o několika měsících. Mluvíme i o několika letech.

U řady bank je možné si nechat splácení až do doby, kdy jako studenti úspěšně dostudujeme a nejdeme si zaměstnání. Teprve poté se stane náš splátkový kalendář aktivní a my začneme naše závazky hradit. Jedinou povinností může být nutnost během studia splácet samotnou úrokovou sazbu, což s ohledem na výši splátek mohou být třeba jenom desítky korun měsíčně, což dá dohromady i student, který žije z kapesného.

Půjčky lze využít různými způsoby

Nyní se podívejme i na účelovou studentskou půjčku, která je přece jenom produktem, který má výhod nejvíce. Začít určitě musíme možnostmi, na co ji lze využít. V první řadě jsou to všechny výdaje na studium jako takové. Díky tomu můžeme pomocí půjčky jednoduchým způsobem financovat třeba nové učebnice, stejně jako pomůcky, nebo i výpočetní techniku. Tedy vše, co konkrétně k našemu studiu budeme potřebovat. Dále ale může být daná půjčka často využívána i na náklady, které se studiem souvisí. Může se jednat třeba i o:

  • Stravování
  • Ubytování
  • Dojíždění

Samozřejmostí je také možnost využití této půjčky i na výdaj spojené se samotným financováním studia jako takového. Tedy například ve spojení s výdaji na školné. I takto lze danou půjčku jednoduše využívat.

Možné je i postupné čerpání

Že je studentská půjčka skutečně výhodná, to mimo jiné dokládá také fakt spojený s tím, že není problémem ani takzvané postupné čerpání. To znamená, že nám bude schválen určitý finanční rámec, ze kterého nemusíme vybrat peníze naráz, ale můžeme je využívat postupně. Samozřejmostí je, že tato možnost má hned několik výhod. V první řadě to, že máme peníze neustále k dispozici, když je budeme potřebovat. Hlavním pozitivem je ale to, že úrok logicky platíme jenom ze skutečně vyčerpané částky. Pokud nám tedy na řešení finančních problémů bude skutečně stačit třeba jenom polovina peněz, máme výhodu v tom, že přeplatíme skutečně menší částku, než pokud bychom dostali celý úvěr najednou.

Na jakékoliv škole

Co zmínit na závěr? Samozřejmě také to, že studentská půjčka je unikátní i proto, že si o ni můžeme požádat v podstatě na jakékoliv škole. Pokud bychom měli být konkrétnější, je třeba říci, že jediným hlavním kritériem je plnoletost. A díky tomu není problém požádat si již na školách středních. Samozřejmostí jsou následně také vysoké školy, přičemž u nich musíme dodat, že problémem u této půjčky není třeba ani navazující doktorandské studium.  Zkrátka a jednoduše, pokud o sobě můžeme říci, že máme takzvaný statut studenta, můžeme o sobě také říci, že v tomto směru není problém získat půjčku nejenom u nebankovních společností as u soukromých osob, ale samozřejmě také ve stále výhodnějších a zajímavějších bankách.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *