Stěhování je finančně náročné: jak ušetřit peníze?

Stěhování se může pořádně prodražit. Nejde jen o obalový materiál, který si musíte zajistit, aby se vaše věci lépe přenášely a neutrpěly újmu. Musíte myslet také na to, že ne všechno se vám vleze do osobního auta – i kdybyste jeli několikrát. A takové vracení se s přeplněným autem vás může stát peníze a spoustu drahocenného času. Proto je někdy vhodnější pronajmout si na stěhování specializovanou společnost.

Contents

Využití stěhovací společnosti

Ne vždy je přestěhování vlastním autem tou levnější možností. Pokud stěhujete velký a těžký nábytek, můžete mít problémy s jeho přemístěním. To může vyžadovat pronájem dalších lidských sil navíc. Plus pokud máte malé auto, budete si muset pronajmout auto větší, což obvykle nebývá levné. Malé auto, které se bude muset neustále vracet sem a tam, znamená spotřebu benzínu, kterou musíte zaplatit, a také ztrátu času.

Nacenění od více společností

Abyste získali co nejlepší nabídku na stěhovací služby, je dobré nechat si udělat předem cenovou nabídku od několika společností. Stěhování v Praze bude rázem za skvělou cenu, ale také to bude znamenat méně starostí a více času pro vás.

Obalový materiál

O tom, že se budete stěhovat, pravděpodobně víte dlouho dopředu. Vyplatí se proto odkládat si všechny věci, které by se vám mohly hodit: kartonové krabice, staré noviny nebo bublinkové folie, na které narazíte. Abyste měli dostatek obalového materiálu, můžete navštívit blízké prodejny a poprosit prodavačky, jestli by vám několik krabic neodložili. Jistě se najdou takové, které budou mít pochopení a budou dost ochotné.

Nestěhujte se o víkendu

Pokud se rozhodnete stěhovat o víkendu, počítejte s náklady navíc. Pravdou sice je, že zřejmě neuváznete v dopravní špičce, budete si ale muset připlatit za víkendovou práci, v případě, že využijete externí pracovní sílu. Navíc máte od zaměstnavatele nárok na dva dny neplaceného volna v případě stěhování, tak se nebojte je využít.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *