Smutné zprávy pro provozovatele automobilů – vše okolo vašeho auta v tomto roce podraží

Provoz auta není jen palivo a občasná údržba, ale zahrnuje i placení pojistek, dálničních známek a mnoha dalších věcí. Stejně jako vše ostatní, i naše auta nám v tomto roce provětrají peněženky. Co vše v oblasti dopravy podraží?

Draze zaplacený komfort

Kdo si jednou zvykne na komforty svého vlastního automobilu, ten se jich velmi těžko zbavuje. Není nad to, moci si dojet kdykoliv kamkoliv a nemuset se nosit s nákupy. Díky vlastnímu autu zkrátka získáme nezávislost a ušetříme spousty času. Co se týče financí, tam se o šetření opravdu nedá mluvit. Proč?

Majitelům aut zajisté nemusíme vykládat, jak nákladné je provozování jejich plechových lásek. Natož, když se něco porouchá. A co teprve současné ceny benzínu? Každá jízda na benzínovou pumpu v současné době zvýší majitelům aut tlak. Kéž by byl pohon to jediné, co momentálně čeká zdražování.

Raději najděte na svém pozemku ropu

Vyjmenujte vše, co je k provozu vozidla potřeba. Je v tomto seznamu něco, co nezdraží? Není. V současné situaci si asi málokdo může dovolit utrácet více. Naštěstí se dá (alespoň trochu) proti zdražování bránit. Určitě by se hodilo zapřemýšlet o své současné pojistce, jestli nelze sehnat levnější. K tomu je vhodné použít například srovnávač ePojistka.cz

Pomocí se může stát také Vpojisteni.cz, přičemž se určitě hodí zkusit obě stránky. Čím více možností, tím lépe. Spousta lidí totiž ani pořádně nevnímá, jaké povinné ručení uzavírá, natož aby si porovnali ceny a kvalitu jednotlivých pojistek.

Zajisté se taky hodí popřemýšlet o svém ježdění, zdali nepodnikáte mnoho zbytečných cest. Pár nepotřebných zajížděk vám může ročně ukrást klidně tisíce i více korun. Pokud plánujete v současné době pořídit nové auto do rodiny, rozhodně se držte svých možností a neberte si na nový vůz žádné úvěry.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *