Sexy tanga – z Brazílie se dostala do každého prádelníku

S letní sezónou a horkým počasím se do kurzu opět vrací dámská tanga. Tyto minimalistické kalhotky jsou oblíbené právě v teplé sezóně, protože se v nich ženy nepotí a nejsou vidět pod sukněmi a kalhotami. Odkud se vzala a jsou ještě pořád trendy?

Jeden z nejstarších typů kalhotek

Možná se nám to zdá zvláštní, když moderní svět objevil tanga až před pár lety. Ale tento střih spodního prádla (nebo spíše bederních roušek) se opravdu dá považovat za jeden z nejstarších na světě. Nosily je totiž už dávno ve starověkém Egyptě, či africké a jihoamerické kmeny, které horké podnebí nutilo zakrývat se jen malým kusem látky. Původně tak toto spodní prádlo sloužilo pro zakrytí genitálií nejen žen, ale i mužů.

Znovuobjeveny byly v 70. letech

U zrodu stál rakouský návrhář Rudi Gernreich, který pro svou přítelkyni vytvořil dost neobvyklý dárek a navrhl kalhotky složené jen ze tří pruhů látky. Světu ale tyto thong bikini ukázal až později v 70. letech jako střih pro odvážné plavky. Ty si brzy našly nezastupitelné místo na brazilském trhu a tamní pláže se začaly hemžit odvážně odhalenými zadečky. Uvolněné podnebí Brazílie tomu nahrávalo a dlouhou dobu mohly ženy nosit tanga jenom zde. A tak si dámy musely za sexy odhalováním ze světa dojet. Z Brazílie ostatně pochází i aktuální nástupci tangových kalhotek – tak zvané brazilské kalhotky. Ty už poskytují nositelce více látky a zahalují horní část zadečku.

A tanga obletěla svět

Trvalo další desetiletí, než se z brazilských pláží dostala tanga do Evropy. V šatníku tamních dam se usídlila až v 90. letech, kdy se také začala těšit největší oblibě. Srdce nositelek dostala díky tomu, že nabízela dosud nevídaný sexappeal a svůdnou odvážnost. Pravý opak od tolik rozšířených enormních kalhotek. Díky této sexuální revoluci si je zamilovali i muži, kteří je koneckonců na ženách obdivují dodnes. Nicméně ženy jsou v poslední době o něco střízlivější, a tak by se mohlo zdát, že tanga už vystoupila z kurzu.

Mají tanga stále svoje místo?

Ano. Přestože se jejich zářivá popularita potichu vytratila, pořád si najdou v prádelníku prostor a pro mnohé ženy jsou přímo nepostradatelné. Zvykly si na ně natolik, že je nevymění ani s příchodem zimy, ačkoliv tanga zůstávají zažitá jako letní spodní prádlo. Výhodou těch malých kalhotek je to, že nepřepůlí hýždě na čtyři části, takže jsou nejlepší volbou pod upnuté šatičky, sukně i splývavé kalhoty. Zkrátka pod oblečení, kde by větší kalhotky byly nelichotivě vidět.

Tanga výborně pomůžou opticky upravit zadeček těm ženám, které mají hruškovitý nebo obdélníkovitý typ postavy. Své plusy si připisují i tangové plavky. Pokud má žena výstavní hýždě, může je díky tangám nejen zdůraznit, ale také krásně opálit.

Zapomeňte na vykukující proužky

Doby, kdy se tanga nosila úmyslně tak, aby vykukovala zpod nízkého pasu džínů, jsou naštěstí už opravdu pryč. Šňůrková tanga ustoupila do pozadí, protože některým ženám nepřinášela dostatečné pohodlí. Na trhu jsou mnohem pohodlnější varianty a především kvalitní materiály, díky kterým jsou i tanga bezproblémovou volbou. Klasická tanga mají přední díl totožný s normálními kalhotkami, který je širším pruhem látky vzadu spojený s trojúhelníkem. Pokud oba díly ještě zmenšíme, dostaneme šňůrkový G-sting. A vynecháme-li vzadu trojúhelníček, pak ze šňůrek vznikne písmeno T a typ zvaný T-back. Na výběr tedy máme více druhů a především nespočet barevných kombinací a elegantního ladění s krajkou. Stačí si vybrat.

Máte vy tanga také pořád ve svém prádelníku? Nebo jste je nikdy na milost nevzaly?

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *