Rodinný rozpočet a jeho optimalizace

Není žádným tajemstvím, že spousta současných domácností bojuje s financemi. Některé žijí takzvaně od výplaty k výplatě a jakýkoliv nečekaný výdaj je pro ně doslova vražedný. V takovém případě většinou zvažují půjčku. Jenže jak to bude dále se splátkami? Budeme na ně mít? Takové a spoustu jiných otázek si zcela jistě klade nejeden člověk. A přitom je to tak jednoduché.

Finanční gramotnost

Pokud někdo není schopný si ze svého platu odložit několik korun měsíčně jako finanční rezervu, potom je možná na čase navštívit nějakého šikovného finančního poradce. Mnoho jedinců je po takové návštěvě doslova překvapeno, jak je možné najít z jejich platu finanční skulinku, která skýtá někdy sice malou, přesto ale finanční rezervu. Jde prostě o to, nechat si vysvětlit základní princip – mít vyšší příjmy než výdaje. Více o finanční gramotnosti zde – finanční gramotnost.

Jak ušetřit?

V první řadě je potřeba se zamyslet, zdali opravdu potřebujeme každou „hloupost“, kterou nám dnes a denně nabízí všemožné reklamy, i když nám to naše peněženka neumožňuje. Je potřeba se zamyslet, zdali jsme schopni utrácet peníze nad rámec běžných potřeb a to jen z peněz, které si dokážeme našetřit. Jen touto cestou položíme základ pro finanční zdraví. Je samozřejmé, že v případě pokažení jakéhokoliv domácího spotřebiče (pračka, lednička atd..) je nutné sáhnout hlouběji do kapsy. V případě, že nejsou žádné finanční rezervy, je nasnadě využití nějaké rozumné půjčky.

Výhodná půjčka

Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku? Pokud není zbytí a opravdu je potřeba si půjčku vzít, potom je velmi rozumné vyhledat na internetu online srovnání půjček. Tato služba poskytuje ty nejzákladnější informace, jako je výše půjčky a s ní spojené měsíční splátky, úrokové sazby a délka splácení. Podle těchto kritérií se potom může každý rozhodnout, po kterém finančním produktu sáhnout, který nejlépe splňuje jeho představy a hlavně – nenabourá nijak podstatně jeho měsíční finanční možnosti.

Zástavy pro získání půjčky

Pokud už tedy potřebujete vyřídit půjčku na nějakou nutnou a nezbytnou věc, je potřeba si také uvědomit, že je v drtivé většině potřeba mít nějakou protihodnotu, jako zástavu. Někdy totiž nestačí pouze příjmy. V tomto případě se jedná o půjčky skýtající větší obnosy, které požadují do ručení nějaké hmotné statky. Většinou se zadluží dům, byt, auto, či domácí zařízení bytu.

Zodpovědné půjčování peněz

V tomto bodě si budeme dle všeho nuceni odpustit nadstandardní životní požitky, jako je luxusní dovolená, luxusní auto, či předražené (a hlavně nepotřebné) materiální statky, protože měsíční splátky do jisté míry nabourají měsíční rozpočet každému, kdo se rozhodne pro půjčku. A jelikož je v zástavě nějaký ten hmotný statek, o který bychom velmi neradi přišli, rozdělíme si splátky tak, abychom byli schopni dostát svým závazkům a to jak ke spokojenosti naší, tak i věřitelově. I přitom bychom ale měli být schopni tvořit si nějaké finanční rezervy. Člověk přece nikdy neví, že?

Měsíční splátky

Ty je nutné si nastavit tak, abychom byli schopni nejenom utáhnout měsíční rozpočet, ale ještě nějakou tu korunku uškudlit pro nečekané výdaje. Za tímto účelem existují takzvané online půjčky, které je možné vyřídit přímo z pohodlí domova. Bývají velmi přehledné a každý se může podle nabízených kritérií rozhodnout, zdali nabízený finanční produkt je právě pro něho „to pravé přechové.“ Vyzkoušejte online porovnávače půjček. Najděte si tu nejvýhodnější půjčku právě pro vás.

Online porovnávače

Tyto webové stránky mimo již zmiňované atributy, mají ve své nabídce i spoustu jiných možností. Například různé akce, kterých je potřeba využít. Na těchto stránkách se dá snadno najít nejlevnější půjčka, která nijak drasticky nezatíží náš finanční rozpočet. Ať už si tedy vyberete jakýkoliv finanční produkt, mějte vždy na paměti, že je potřeba dodržovat zásady zodpovědného půjčování, vždy se chovat racionálně a hlavně – dodržovat určené měsíční splátky.

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *