Praha 6 – byty pro náročné. Proč jsou rezidenční čtvrti vyhledávaným místem pro život

Atraktivní městská část Praha 6 byty nabízí nejen movitým zájemcům, ale nové bydlení v této oblíbené lokalitě je čím dál tím dostupnější i pro střední třídu. V posledních letech byl zaznamenán vyšší zájem především o rezidenční nemovitosti. Proč roste poptávka po tomto druhu bydlení v Praze? Jaké jsou benefity rezidencí oproti klasické nabídce bytů? Vyplatí se investovat do nových bytů na Praze 6? Pokud sháníte nové bydlení v hlavním městě, nebo hledáte investiční příležitost, budou se vám hodit následující informace.

Byty v žádaných lokalitách – 5 faktorů ovlivňujících poptávku po nemovitostech v Praze

Zhruba od poloviny roku 2015 do současnosti eviduje pražský realitní trh zvýšenou poptávku po rezidenčním bydlení. I přes aktuální vývoj prodejních cen nových bytů převyšuje v některých lokalitách poptávka objem nabídky. To je způsobeno řadou faktorů, které souvisí především s demografickým a ekonomickým vývojem dané oblasti. Mezi tyto faktory můžeme zařadit:

 1. Nárůst počtu obyvatel – do Prahy se každoročně stěhují nejen občané ČR ale také mnoho cizinců.
 2. Nízká nezaměstnanost a růst mezd – situace na trhu práce v Praze je dlouhodobě příznivá.
 3. Perspektivní investiční příležitosti – mnoho lidí stále poptává nájemní byty.
 4. Rostoucí hodnota nemovitostí v čase.
 5. Nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů

Srovnání rezidencí a standardních bytových domů

Rezidenční nemovitosti bývají oproti klasickým bytovým domům architektonicky velmi přitažlivé a disponují řadou benefitů. Jaké jsou výhody tohoto typu bydlení ve srovnání s činžovním domem?

 • Kvalitní materiál, ekologické prvky.
 • Luxusní nábytek, moderní design.
 • Nadstandardní služby – recepce, posilovna, bazén, apod.

Samozřejmě existují i méně nákladové varianty, kde se s podobným zařízením nesetkáte. Faktem však zůstává, že se i v případě cenově přívětivějšího rezidenčního bytu stále jedná o velmi komfortní bydlení. Součástí bytové jednotky může být také parkovací stání, balkon či terasa, sklep a další.

Jak vypadá rezidenční čtvrť

Luxusní bydlení neznamená jen přepychové vybavení, velké prostory, stylový vzhled a speciální služby. Pro rezidenční čtvrti je typická také atraktivní lokalita a moderně upravené okolí domu. Tento druh exteriéru vyniká prostory určenými k relaxaci a odpočinku. Na volném prostranství před budovami se mohou nacházet:

 • Altány a posezení.
 • Zeleň a květinová výsadba.
 • Sportoviště a dětská hřiště.
 • Komunitní zahrady.
 • Parkovací místa.

Investice do nemovitostí na Praze 6

Praha 6 patří k nejkulturnějším a společensky nejživějším částem hlavního města. Protože se zde nachází řada historických památek, podniků, parků a obchodů, je velmi vyhledávanou lokalitou mezi turisty i nájemníky. Díky hospodářskému růstu se sem stěhují čeští i zahraniční podnikatelé, kteří vyžadují komfortní bydlení v blízkosti centra. Byty na Praze 6 jsou tak žádanou investiční příležitostí nejen z hlediska růstu cen nemovitostí, ale také jako nájemní prostory. Na rozdíl od jiných městských částí zde nenajdeme rozsáhlá paneláková sídliště a cesta do centra města zabere jen pár minut.

Teď už o bydlení v rezidenci víte vše potřebné. Dozvěděli jste se, jaké jsou důvody růstu poptávky po realitách v Praze. Máte přehled o tom, jaké výhody sebou nese bydlení v rezidenční čtvrti a proč je Praha 6 ideálním místem pro investice do nemovitostí. Nyní už jen stačí prozkoumat aktuální nabídku nových bytů v Praze 6 a můžete si začít plnit sen o novém domově.

Líbí se vám představa života v luxusní novostavbě nedaleko centra hlavního města? Nebo dáváte raději přednost skromnému bydlení na maloměstě? Budeme rádi, když se s námi podělíte o váš názor v komentářích.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *