Pracovní možnosti

Dali jste v práci výpověď a teď nevíte kudy kam? Do práce se znova vracet nechcete a rozmýšlíte nad tým jaké existují možnosti? V následujících řádkách se vám pokusíme nabídnout pár tipů.

Myslím, že jednou z nejjednodušších možnosti, je založení živnosti. S tím samozřejmě souvisí nabízení nějakých služeb. Služby to jsou různé. Od instalatérské služby přes opatrování dětí, masírování až po stavění domů. Živnosti je liší tím, že některé z nich jsou volné a některé zas vázané. Volná živnost se vyznačuje tím, že na její vykonávaní není zapotřebí žádna speciální kvalifikace nebo vzdělání kdež to u živnosti vázané jsou určité kvalifikační předpoklady očekávané. Na rozdíl od klasického zaměstnání si u živnosti, jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) musíte platit sociální a zdravotní pojištění. Dál je potřeba vést si účetnictví, co v tom nejlepším případe znamená jenom vystavovat faktury. Taky je dobré zaznamenávat si výdaje spojené se živností,aby jste věděli určit zisk – rozdíle mezi příjmími a výdeji. Jendo za rok OSVČ podáva daňové přiznání. K největším výhodám práci na živnost je svobodné rozložení a množství času věnovanému práci.

Další možností k vysvobození se z nekonečného pracovního kruhu je dělení roku na pracovní a volný čas. Myslím se tím to, že nějakou část roka vyslovené makáte a tu další si užíváte chvíle volna. Stále víc a víc lidí se ohlíží po takových možnostech. Vůbec není špatné například 3 měsíce makat a pak si 3 měsíce naplno odpočinout a věnovat se plné tomu, co člověka baví. Tu dobu můžete samozřejmě různě měnit. Někdo to rád střída po dvou týdnech, jiný zas vydrží makat půl rok a těší se na půl roka prázdnin. Možnosti jsou různé. Záleží jen na nás, jak je využijeme.

Když se vám líbí představa netradičnějšího pracovního stylu, neváhejte ani chvilku a pusťte se do toho. Opustit zónu komfortu se vždy oplatí.

 

 

 

 

 

Ohodnotit

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *