Podvodné půjčky – recenze a diskuze

Najít tu správnou půjčku nemusí být za všech okolností jednoduché. A to především z toho důvodu, že mnoho z nás při výběru hledí hlavně na úroky, podmínky získání, stejně jako na možnosti využití. Na co je také dobré hledět, to je zcela určitě i samotný poskytovatel. A to z toho důvodu, že bychom měli vybrat takového, u kterého nám nehrozí žádné podvodné jednání. Podle čeho případné podvodní půjčky poznat? Podívejte se.

Contents

Podvodné půjčky jsou většinou spojeny s mnoha tajemstvími

První jasnou charakteristikou je to, že u dané půjčky v podstatě nic nezjistíme předem. Pokud na ni uvidíme určitou reklamu, může být velmi často spojena s tím, že v nabídce je úvěr doslova pro každého. Pokud začneme zjišťovat více, můžeme zjistit, že se v podstatě nic konkrétního nedozvíme. Nebudeme tak znát informace o tom:

  • Kolik si můžeme půjčit
  • Na jak dlouho si můžeme půjčit
  • Jaké jsou podmínky pro získání půjčky
Odhalit podvodné půjčky nemusí být složité

Odhalit podvodné půjčky nemusí být složité

V podstatě nezjistíme nic konkrétního. A to proto, že cílem ani tak není poskytnout nám peníze, ale spíše získat naše osobní údaje. A to v tom lepším případě, jelikož v tom horším na nás může být spáchán klasický podvod spojený s tím, že zaplatíme poplatek předem a tím veškeré jednání skončí. Takto často podvodné půjčky vypadají.

I příliš lákavé nabídky jsou podezřelé

Co je dále poměrně podezřelým jevem? Zcela určitě nabídky, nad kterými se musí každý člověk zamyslet. Pokud narazíte na milionovou půjčku s výhodným úrokem, a to bez ručení, bez ručitele i bez nutnosti dokládat příjem, je pravděpodobně něco špatně. Je sice pravdou, že takto jednoduše některé úvěry získáme. Jsou to ale spíše mikropůjčky, které jsou k dispozici v řádech několika tisíců korun. Pokud jde o opravdu velké sumy, můžeme si být jisti, že se jedná o podvodné půjčky. Následný postup je velmi podobný tomu, který jsme popsali výše. Každopádně může končit tím, že peníze nikdy neuvidíme.

Pozor na telefonní čísla, na která voláme

Důležité je vědět také to, že i když dnes není problém najít v podstatě jakoukoliv informaci na internetu, jsou tací poskytovatelé půjček, u kterých není k dispozici ani internetové adresa. Je zde jenom telefonní číslo. Už to samo o sobě by nám samozřejmě mělo být podezřelé. Že se jedná o podvodné půjčky, to určitě poznáme ve chvíli, kdy je k dispozici jenom volání na takzvané barevné linky. Tedy takové, u kterých není účtována klasická cena za hovor, ale je zde účtována naopak nadměrná suma, v řádech několika desítek, ale i stovek korun za minutu. Než něco zjistíte, můžete být i o několik set korun lehčí.

Pozor také na poplatky předem

Velmi důležité je hledět i na to, zda poskytovatel vyžaduje poplatky předem. Zde však nemusí být vše jednoznačné a v některých případech se o podvodné půjčky nejedná. Tím chceme říci, že jsou případy, kdy nejsou případné poplatky nic ojedinělého. Jako příklad nám může posloužit:

  • Hypotéka
  • Mikropůjčka
  • Půjčky, kde poplatky hradíte případné ověření vaší osoby v registrech

Obvykle platí, že dané poplatky nejsou nijak velké, jsou jasně vysvětleny a obvykle je platíte známým a prověřeným poskytovatelům. Problém však může nastat ve chvíli, kdy poplatek vyžaduje neznámá společnost, nebo neznámá osoba. V takovém případě doporučujeme být na pozoru, jelikož takové jednání může být znakem podvodné půjčky. Zvláště, pokud celý postup souvisí s tím, na co se zaměříme právě nyní.

Pozor na případné netradiční schůzky

Když je v souvislosti s půjčkou nutná osobní schůzka, obvykle proběhne buď kanceláři poskytovatele, na pobočce banky, nebo třeba u vás doma. Podvodné půjčky však mohou využívat spíše veřejná místa. Často se jejich poskytovatelé, stejně jako jejich nic netušící obchodní zástupci scházejí se svými žadateli třeba v restauracích, v kavárnách, nebo třeba jenom tak na ulici. Rozhodně se nejedná o nic klasického a běžného. Proto je dobré být i v tomto konkrétním případě raději na pozoru. A to zvláště ve chvíli, kdy se nechcete nechat nachytat.

Smlouvy by měly být jasné a transparentní

Posledním příkladem toho, jak můžete poznat podvodné půjčky je třeba situace spojená s tím, že jsou smlouvy ne příliš transparentní, nehledě na jejich složitost. Už to samo o sobě může působit dojmem, že před vámi chce konkrétní poskytovatel daných úvěrů nějakou informaci schovat. Také rozhodně není nic běžného, pokud se ve smlouvě nacházejí zcela jiné informace, než takové, na kterých jste se dohodli, nebo které jste odsouhlasili v rámci vaší online nebo telefonické žádosti. I to může být znak toho, že daný požadovaný produkt rozhodně není běžným úvěrem, ale že je to podvodná půjčka.

Naše rada je ve všech výše uvedených případech velmi jednoduchá. Vyhnout se daným poskytovatelům obloukem. I když naléhají, je třeba se jim co nejdříve vyhnout, nejednat s nimi, nehledě na to, že bychom se v žádném případě neměli nechat natlačit k podpisu, nebo k jakémukoliv jinému závazku.

5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *