Podnikatelské úvěry a jejich možnosti

Nejenom soukromé osoby dnes mohou celkem hravě dosáhnout na možnost půjčky. Dnes to jsou také podnikatelé, pro které jsou na našem trhu úvěry připravené. Pokud budeme konkrétní, můžeme si zmapovat, jaké možnosti dnes vlastně existují a jakou cestou se můžeme vydat ve chvíli, pokud konkrétní půjčku potřebujeme.

Při našem výčtu variant musíme nejprve začít přehledem poskytovatelů, kteří se na podnikatelský segment mohou specializovat. Právě toto rozlišení a výběr správné cesty by mělo být prvním krokem u každého, kdo nad podnikatelským úvěrem přímo uvažuje. Ten lze tedy získat:

  • V bankách
  • U nebankovních společností
  • V segmentu P2P půjček

Contents

Nejvíce láká úvěr neúčelový

Výše jsme si tedy jasně zmapovali, jaký typ konkrétního úvěru může být ten pravý. A to s ohledem na to, kdo nám ho nabídne. Nyní už se můžeme podívat na podnikatelské úvěry v konkrétní formě. Začít je třeba tím neúčelovým. Ten rozhodně nadchne celkovou jednoduchostí. A to z toho důvodu, že není třeba ani uvádět, ani následně dokládat konkrétní využití získaných peněz. Je to čistě jenom na nás samotných a na našem uvážení. Díky tomu si můžeme být jisti jednodušší administrativou, ale na druhou stranu je dobré počítat třeba s tím, že může být napočítán mnohem větší úrok, než například u úvěrů účelových. I to je dobré vědět.

Podnikatelské úvěry na rozjezd podnikání

Podnikatelské úvěry posunou firmu kupředu

U koho jsou oblíbené a vyhledávané, to je více než jasné. Jsou to hlavně začínající podnikatelé, kteří svůj byznys ještě nerozjeli, a pokud ano, funguje jim jenom několik měsíců. Tyto podnikatelské úvěry bývají často spojeny s vysokým rizikem. I proto jsou nabídnuty spíše menší částky, nehledě na poměrně vysoké úroky. U řady podnikatelů je vyžadováno také ručení, které ne každý může nabídnout. I proto nemusí být daná žádost tak často schvalována, jako je tomu v případě dalších variant.

Připomeňme, že tento typ úvěru může nabídnout třeba banka, a to i na základně doložení konkrétního podnikatelského plánu, který posoudí odborníci. Žádost ale může být provedena i u nebankovní společnosti. Záleží tedy na nás, jakou cestou se vydáme.

Úvěr jako forma provozního kapitálu

Ano, i to je poměrně zajímavý typ úvěru, který je spojený nejenom se začínající, ale i s fungující firmou. Obvykle je stejně jako předchozí možnost spojován s možným rozvojem a možnou expanzí. Zde je důležité říci, že tyto podnikatelské úvěry už dostává ten, kdo nějaký čas podniká a může doložit výsledky. Ty chce posunout dále, ale chybí mu právě provozní kapitál. Ten může být využitý třeba na:

  • Nákup zboží do kamenného obchodu
  • Nákup zboží do eshopu
  • Nákup materiálu na realizaci zakázky

Je tedy jasné, že ho mohou využívat ti podnikatelé, kteří mají ambici uspět, ale aktuálně nemají peníze na to, aby byl jejich start takový, jaký by mohl být.

Podnikatelský úvěr spojený s rozvojem firmy

I tento typ úvěru je poměrně častý. Obvykle je spojován s výše uvedenou situací, kdy je potřeba provozní kapitál. Jedná se však o zcela jiná podnikatelské úvěry. Zatímco provizní kapitál se ve firmě obvykle neustále protáčí, a to ve formě zboží a peněz, tento podnikatelský úvěr je určený především na investice do různých inovací. Může to být třeba rozšíření výrobních nebo skladovacích prostor, mohou to být investice do moderních strojů a technologií, nebo investice do dopravních prostředků. Tedy do všeho, co dnes firma v podstatě má, ale potřebuje větší kapacity či efektivnější prostředky k tomu, aby se mohla posunout dále. Samozřejmostí je, že tento podnikatelský úvěr už často využívají spíše větší firmy, které mají vyšší zisky a logicky i vyšší obraty. U mnohých bank poté není problémem, aby mohly získat třeba i několik desítek, někdy také stovek milionů korun.

Úvěry na realizaci developerského projektu

Bydlení je aktuálně velmi žádaným artiklem. Stačí se podívat na aktuální rozvoj různých developerských projektů. Ani zde dané firmy nefinancují stavbu ze svého. Často si na ni půjčují a z prodaných bytů a získaných peněz úvěr vrátí. Může se tak jednat o situaci, kdy jsou půjčeny i stovky milionů, které jsou za pár let plnohodnotně vraceny. Tato forma úvěru může být přirovnána nejlépe k provoznímu kapitálu. Něco se koupí, to se prodá a peníze opět zůstávají dané firmě. Zde ale už mluvíme o financích mnohem vyšších, než je pouhé financování prodejny nebo skladu zbožím jako takovým.

Je třeba mít jasno

Výše uvedený přehled jasně mapuje konkrétní svět úvěrových produktů. Pokud potřebujete jako byznysmeni podnikatelské úvěry, je třeba mít jasno v tom, jaké to budou. A teprve s konkrétní představou můžete banku, nebo nebankovní společnost oslovit. Tedy pokud není vaším cílem běžná neúčelová půjčka.

Nechcete zatěžovat své podnikání úvěrem? Vyzkoušejte Cashbot. 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *