Platební terminály se v České republice rozrůstají. Důvodem je regulace poplatků

Nebaví vás nosit hotovost pokaždé, když jdete do obchodu? Jste zastánci spíše platebních karet? Je to pochopitelné, minimálně z pohledu snazšího a rychlejšího placení. Nemusíte totiž hledat v peněžence drobné a následně vyčkávat na vracení od zaměstnanců obchodů. Platební terminály se v obchodech čím dál, tím více rozšiřují a výjimkou nejsou ani malá města či dokonce vesnice. Své o tom ví i statistiky za minulý rok. Ty sdělují, že se nově otevřelo několik desítek tisíc platebních terminálů. Podrobnější průzkum pak ukázal, že se to týká i nejmenších vesnic.

Častá otázka v obchodě ještě před nákupem

Možná jste někdy vešli do obchodu s otázkou, jestli je zde možné platit prostřednictvím platební karty. Jakmile vám řekli, že to nelze, otočili jste se a šli jste pryč. Není to z důvodu, že byste byli na personál či dokonce obchod naštvaní. Jde pouze o to, že nemáte u sebe hotovost na potřebný nákup.

Obliba přináší i výdej nových karet obyvatelům

Díky rostoucím platebním terminálům se ročně vydává obrovské množství nových platebních karet obyvatelům České republiky. V dnešní době není problém zaplatit platební kartou i v malých obchodech. Jedná se o nejmenší potravinové prodejny nacházející se většinou na vesnicích. Velké řetězce se zase naopak snaží své technologie a služby vylepšit. Dalo by se říct, že se jim to nesmírně daří. Pokud tedy vezmete v potaz samoobslužné pokladny v některých větších supermarketech. Mysleli jste si, že by bezhotovostní platba nešla, jakkoliv posunout dopředu? Mýlíte se. Například Globus nabízí rychlejší platby pomocí Scan a Go. Produkty si účtujete sami a u pokladen pouze zaplatíte platební kartou.

Vraťme se k platebním terminálům

Proč se tak najednou obchody snaží dohnat moderní dobu pořizováním platebních terminálů? Je to díky regulaci poplatků, které byly zavedeny v rámci bezhotovostních plateb. Malé obchody tak vidí svou šanci, zejména v těch případech, kdy jde o prodejny na vesnicích. Momentálně můžete v České republice narazit na čtvrt milionů platebních terminálů.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *