Plastika prsou a mateřství

Pro mladé ženy je často plastika prsou aktuálnější téma než mateřství. Věk začínajících maminek se posouvá a dřív než první výbavičku řeší spokojenost samy se sebou a se svým životem.

Tam, kde příroda nenaplnila ideální představu některých žen, dokáže správná úprava prokazatelně zvednout sebevědomí. Pokud ale v budoucnu plánujete založení rodiny, můžete podlehnout některým obavám.

Moderní plastická chirurgie dokáže naštěstí většinu z nich rozehnat.

Contents

Plastika prsou až po naplnění mateřství má své výhody

Pokud jste šťastná maminka, počet vlastních dětí vám vyhovuje a toužíte po novém dekoltu, je ideální čas na splnění snu. Důvody jsou jednoznačné:

  • stabilní tvar a hmotnost prsou bez hormonálních změn způsobených mateřstvím
  • oprava tvaru po kojení
  • žádné obavy z narušení mléčných žláz
  • širší možnost výběru ze současných metod

Ideální čas pro naše tělo je tedy jednoznačný, ale často se nepotkává s představou samotných žen, které si pochopitelně chtějí hezká ňadra užívat už v mládí.

První prsa a potom rodina

Na úvod je důležité vědět, že z pohledu lékařů neexistuje žádné přímé riziko mezi mateřstvím a zvětšením prsou.

Obava z narušení přirozeného průběhu těhotenství nebo kojení je v zásadě neopodstatněná.

Žena si naopak už v mládí, dávno předtím, než založí rodinu, může vyřešit své problémy se sebedůvěrou. Zdravá psychika pak dokáže ovlivnit mnoho, včetně výběru správného partnera i hladkého otěhotnění.

Víra ve vlastní krásu je jedním z pilířů zdravé mysli a vnitřní stability ženy. Ta je pak lépe připravena stát se maminkou.

Kojení bez obav

Kliniky dnes nabízejí 2 základní způsoby jak provést vložení implantátu:

  1. přes rýhu pod prsem
  2. přes prsní dvorec

V prvním případě se implantát vloží pod prsní sval či žlázu a přirozenou funkci ženského orgánu nijak neohrozí. Výjimku může tvořit reakce žlázy na implantát a schopnost kojení tak znemožnit, ovšem takové případy jsou zcela ojedinělé.

Omezené možnosti

Vložení přes prsní dvorec je vcelku novinkou, která dokáže eliminovat následky v podobě jizev po zákroku. Při této metodě ale dochází k porušení mléčných žláz, a tak se budoucím maminkám nedoporučuje.

Větší problém také nastává při modelaci poprsí, která je všeobecně složitější operací a může do určité míry zasáhnout prsní žlázu a ohrozit tak v budoucnu tvorbu mléka.

Jedna před a druhá po

Pokud si žena dopřeje krásný dekolt před mateřstvím, s největší pravděpodobností bude chtít zachovat svůj dokonalý vzhled i po něm.

Bohužel následky hormonálních změn a kojení se nevyhnou ani tomu nejdokonalejšímu poprsí a v tu chvíli je většinou čas na úpravu. Přece jenom už jedna investice do krásy proběhla a není proto důvod proč se jí po porodu vzdávat.

Augmentace prsou před těhotenstvím tak může vést k potřebě dalšího zákroku po ukončení kojení.

Komplikace nejsou běžné, ale mohou nastat

Při každém těhotenství je jisté, že bude docházet ke změně velikosti prsou i bradavek. Dobře zavedené implantáty by se při těchto jinak přirozených změnách neměly posunout ani nijak zdeformovat.

Ve velmi ojedinělých případech může dojít během období kojení k zánětu prsu. Extrémní kombinace všech možných komplikací by v takovém případě mohla vést až k extrakci implantátu. Tato situace však nastává velice ojediněle a na základě individuálních faktorů.

Pokud toužíte po dokonalém dekoltu v tuto chvíli víc než po dětech, není se čeho bát. Důležité však je veškeré detaily probrat se svým doktorem a ujistit se, že vše bude uskutečněno podle vašich představ současných i budoucích.

Podstoupily byste plastiku prsou raději před, nebo po mateřství? Budeme rádi za vaše názory i zkušenosti v komentářích.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *