Novomanželské půjčky a další – to vše dnes lidé chtějí

Poptávka po půjčkách je poměrně velká a je celkem dost těch, které lidé vyhledávají a chtějí. O jaké se jedná? Je to třeba známá novomanželská půjčka, ale je to i řada jiných. Podívejme se na současný úvěrový trh a zmapujme si, co lidé konkrétně chtěli a podívejme se i na to, co v souvislosti se svými požadavky získali.

Contents

Novomanželské půjčky

Novomanželské půjčky u nás nejsou. Ty partnerské ale ano

Novomanželské půjčky u nás nejsou. Ty partnerské ale ano

Známá možnost půjčky v dobách minulých. V té době šlo hlavně o celkovou podporu manželství a tak ti lidé, kteří se vzali, dostali jedinečnou možnost získat poměrně výraznou a rozhodně i unikátní půjčku. Nejenom, že byla na tamní dobu poměrně vysoká, ale hlavním důvodem byla především její výhodnost. Je proto jasné, že novomanželské půjčky jsou úvěrovými produkty, které lidé stále více chtějí. Musíme ale říci, že se jich pravděpodobně nedočkají. Tedy alespoň pokud jde o aktuální dobu, jelikož zatím to skutečně nevypadá na jakoukoliv změnu.

Manželská půjčka

Tento produkt je velmi podobný výše zmíněnému. A to proto, že se jedná o půjčku pro páry. Jaký je však rozdíl? Zatímco novomanželské půjčky byly dostupné jenom do určitého období od svatby, tak v případě, že byla zvolena manželská půjčka, nebyl problém požádat si o ni kdykoliv. Dnes musíme říci, že tato možnost existuje. A to v segmentu nebankovních spotřebitelských půjček. Je několik společností, které aktivně možnost této půjčky nabízejí. A to s výhodami, jako je hlavně nižší úrok a jistota vyšší schvalovatelnosti – hlavně proto, že se sčítá příjem obou manželů.

Dále musíme zmínit, že manželská půjčka může mít ještě jednu konkrétní podobu. A jakou konkrétně? Jsou to bankovní hypotéky. I zde je možné, že si o půjčku požádají dva konkrétní manželé a sečtou tak své příjmy. Tento úvěr je ideální volnou pro řešení budoucího bydlení, jako je:

  • Rekonstrukce
  • Stavba
  • Koupě

Seniorská půjčka a půjčka pro matky na mateřské dovolené

Nyní se dostáváme do segmentu, který je určený pro ty, kteří nejsou považováni za produktivní obyvatelstvo, ale určitý druh příjmu přece jenom mají. Jak seniorská půjčka, tak i půjčka pro matky na mateřské dovolené jen dnes celkem aktivně poptávána, a není se čemu divit. Sice není takový zájem, jako mají novomanželské půjčky, ale lidí v důchodu, i matky s dítětem půjčit chtějí.

A dobrá zpráva pro ně? Možnosti rozhodně existují. A to hned ve dvou variantách. Tou první jsou klasické nebankovní půjčky. Pokud jde ověření příjmu, tak může postačit potvrzení o výši mateřské, nebo o výši důchodu. A peníze mohou být na cestě. Opomenout nelze ani možnost číslo dvě, kterou přinášejí mikropůjčky. Ty jsou zajímavé tím, že často potvrzení o příjmu ani nevyžadují a tak mají vysokou schvalovatelnost. Důvodem jejich vzniku bylo navíc to, že mají lidem pomáhat v případě finančních problémů. A ty se mohou u důchodců i maminek na mateřské objevovat doslova každý den.

Žádaná je i půjčka pro studenty

Mladí lidé, tedy studující, jsou často spojováni s nedostatkem peněz. A tak je jasné, že půjčka pro studenty je také jedním z úvěrových produktů, který je žádaný. A zatímco novomanželské půjčky neexistují, ty studentské naštěstí ano. Jedná se o osvědčené bankovní půjčky, z čehož plyne, že pro peníze je nutné zamířit do banky. Ty ke studentům přistupují jinak než k ostatním klientům a tak se lze obejít třeba bez potvrzování příjmu. Nejčastěji jsou takové půjčky účelové, kdy se mohou použít na:

  • Náklady spojené s bydlením a stravováním
  • Náklady spojené s koupí učebnic, výpočetní techniky a pomůcek
  • Náklady spojené se školným

Lákadlem je dále i velmi nízký úrok, stejně jako třeba i to, že lze začít plnohodnotně splácet až v době, kdy je škola úspěšně dokončena a došlo k tomu, že si student hledá své zcela první zaměstnání. A až ho najde, po první výplatě splácí.

Poptávaná bývá také partnerská půjčka

Jaký je rozdíl oproti té, která je určená pro manžele? Zde je cílem mnoha žadatelů to, aby si o půjčku mohli požádat ve dvou, a přitom nebyli v manželském svazku. Je to možné? Určitě ano. Mezi takové možnosti můžeme zařadit některé nebankovní hypotéky, které se týkají především investic do bydlení, ale i neúčelových půjček – ty jsou nazývány jako americká hypotéka. Dále není problém oslovit jako pár poskytovatele spotřebitelských půjček.  U řady z nich je možné, aby byl v žádosti i takzvaný spolužadatel. Tedy nesezdaný partner, nebo partnerka.

Dobrou radou je i možnost toho, že se daný požadavek na partnerskou půjčku dá obejít. Jak? Umožní to půjčka s ručitelem. Jedna osoba si o peníze zažádá, a druhá je uvedena jako ručitel. Jednoduché, dostupné a elegantní řešení.

Co lidé chtějí nejvíce? Je to bezúročná půjčka

Kdo by ji nechtěl. Umožnila by získat finanční prostředky bez nutnosti toho, že by bylo zaplaceno cokoliv navíc. Zdá se vám to jako utopie? Potom pravděpodobně neznáte některé půjčky před výplatou. U nich je totiž bezúročná půjčka skutečně realitou. Jde o první půjčku zdarma, která je poskytována ve výši několika tisíců korun. Pravda, o úplně plnohodnotné řešení se nejedná, ale možnost, jak mít půjčky bez úroku to skutečně je.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *