Některé mikropůjčky mohou brzy končit, nebo skončily

Mikropůjčky jsou velmi vyhledávanými nebankovními úvěry. Důvodů je hned celá řada. Pokud bychom si měli zmapovat jejich pozitiva, je rozhodně třeba říci, že jasně dominují tři hlavní věci. O jaké konkrétně se jedná? Je to:

  • Rychlost vyřízení
  • Benevolentní schvalovací proces
  • Absence složité administrativy

Není proto divu, že různých poskytovatelů je dnes na několik desítek. Zároveň ale musíme dodat, že některé mikropůjčky mohou brzy končit, nebo už skončily. O jakých je řeč? Podívejte se s námi.

Contents

Kredito24

Jedná se o poskytovatele půjček, které můžeme označit za jednoho z těch, který na našem trhu patřil mezi celkem osvědčenou volbou. Bylo to dáno mimo jiné i tím, že se jednalo o pobočku nadnárodní finanční společnosti. Konkrétně té s názvem Kreditech SSL Holding GmbH. Přesto ale aktuálně kolují po finančním trhu informace, že tato mikropůjčka bude končit. Pro mnohé je to samozřejmě škoda, jelikož nabídka tohoto poskytovatele byla celkem zajímavá.

Jsou mikropůjčky, které budou končit

Jsou mikropůjčky, které budou končit

Nyní však možnost půjčit si peníze stále ještě existuje. Jdi má zájem o mikropůjčky a osloví právě společnost Kredito24, ten má možnost získat finanční prostředky, které začínají na částce 1 000 Kč. Maximální výše půjčky, která je určená pro ověřené klienty, činí zajímavých 20 000 Kč. Lákadlem je dále to, že peníze lze použít na cokoliv. Pokud jde o splatnost, tak ta je klasická, a začíná na jednom dni, ale není problém zvolit i splatnost jednoho měsíce.

Zaimo

Končit má podle dostupných informací i další poskytovatel. I toho lze zařadit do segmentu, kterým jsou právě mikropůjčky. Zároveň ho lze ale zařadit i do segmentu spotřebitelských úvěrů. Je to proto, že problémem u této nebankovní společnosti nebylo ani to, když si žadatel řekl o sumu ve výši 108 000 korun českých, což bylo dostupné maximum. A to se standardní splatností, kdy bylo možné měsíčně splácet po dobu od dvanácti, po 48 měsíců.

Proč i tuto půjčku řadíme mezi mikropůjčky je celkem jasné. Je to dáno tím, že nejnižší úvěry se jí podobají, tak je to dáno také tím, že nebyl problém požádat si prostřednictvím internetu, papírování spojené s vyřízením bylo minimální a vše mohlo být vyřízeno online. A jaký je důvod spekulovaného konce? Jasné to není, ale jelikož mluvíme opět o společnosti Kreditech SSL Holding GmbH, dá se očekávat, že chce ukončit aktivity v České republice.

Click Credit a Japonská půjčka jsou také končící mikropůjčky

Ty už můžeme zařadit mezi takové mikropůjčky, které na našem trhu nenajdete. Obecně můžeme říci, že je to z toho důvodu, že již skončily. Musíme ale být konkrétní a objektivní, a tak musíme dodat, že to bylo primárně změnou poskytovatele a přejmenováním. Ani Click Credit, ani označení Japonská půjčka už v segmentu nabízených mikropůjček nenajdete. Místo toho ale můžete narazit na poskytovatele jiného.

Nejprve došlo k tomu, že byl Click Credit přejmenován na úvěr s názvem Japonská půjčka. Ten ale nevydržel dlouho a došlo k tomu, že se objevilo další přejmenování. Konkrétně na půjčku Kamali. Ta dnes stále existuje a můžeme říci, že patří mezi skutečné inovátory. Z jakého důvodu? Jelikož je primárně velmi výhodná. Uveďme několik příkladů:

  • Možnost půjčit si až 10 000 Kč zdarma
  • Z jedné tisícikoruny se platí jenom 33 Kč
  • Výhodné podmínky prodloužení

Ferratum

I ta v minulosti patřila mezi známou nebankovní společnost na poli mikropůjček. Co se s ní stalo? V tomto případě nic hrozného, ale přesto musíme říci, že nebankovní společnost Ferratum skončila. Z jakého důvodu? Firmě se podařilo získat bankovní licenci, což znamenalo i změnu samotného názvu. Mikropůjčky této společnosti tak nyní najdete pod novým názvem, který zní Ferratum Bank. Unikátní přístup zůstal i nadále stejný, z čehož pochopitelně můžete vy jako klienti zajímavě těžit. Pokud se podíváme na nabídku půjčky, tak si lze říci o sumu do deseti tisíc korun. Lákadlem je to, že kdo si žádá poprvé, může si vzít až 9 000 korun zcela zdarma. To je rozhodně pozitivum, na které mnoho klientů slyší.

Kromě klasické mikropůjčky ale došlo i k tomu, že se objevily nové úvěrové produkty. Mezi nejzajímavější patří možnost vytvoření finanční rezervy, na bázi virtuální kreditní karty. Je tedy vidět, že konec nebankovní společnosti a její přerod v banku byl ku prospěchu věci.

Pozor také na změny legislativy

Dobré je podívat se také na to, jak se na současném nebankovním trhu podepsala změna legislativy. Ta souvisí s tím, že i nebankovní poskytovatelé musí splnit podmínky a v podstatě získat licenci. Ta společnost, která ji mít nebude, nemůže klasické spotřebitelské půjčky, ale ani mikropůjčky dále nabízet. A co to znamená? Že odejde řada spíše menších hráčů, které nemají takový kapitál, aby mohly na trhu setrvat.

Aktuální situace v tomto směru vypadá celkem jasně. Kdo si včas o licenci požádal, ten může stále na trhu působit. Pokud ji dostane, může působit i nadále. A kdo ji nedostane, ten musí skončit. A pokud jde o ty poskytovatele, kteří nestihli podat svou žádost? Ty museli skončit okamžitě. Neznamená to ale, že natrvalo. Od podání přihlášky musí 6 měsíců čekat, a pokud povolení dostanou, tak budou moci ihned začít. I to je dobré vědět.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *