Na povinném ručení je snadné ušetřit, nebojte se změnit pojišťovnu

Mít pojištěné vozidlo je v současné době povinné ze zákona, to však neznamená, že na něm musíme nutně přeplácet. Podívejte se s námi na pár způsobů, jak ušetřit na svém povinném ručení.

Pravidelné srovnávání cen je základem

Ceny na povinné ručení se neustále mění a přizpůsobují aktuální nabídce i poptávce. Pokud jste již řadu let u stejné pojišťovny, jako věrný klient nemusíte mít překvapivě lepší cenu nežli ostatní. Pokud nemáte dostatek bonusů, může se dokonce stát, že oproti novým klientům značně přeplácíte. V této souvislosti je nejlepší a nejrychlejší variantou srovnání cen povinného ručení online. Nezávazná kalkulace vám ihned zobrazí, za kolik můžete obdobnou pojistku aktuálně na trhu uzavřít a co nabízí jednotlivé pojišťovny.

O své bonusy nepřijdete

Při změně pojišťovny dochází k převodu již nasbíraných bonusů, tudíž se nemusíte bát, že byste u nového pojistitele začínali ,,od začátku”. Zároveň však je vhodné si projít pojistné podmínky nové pojišťovny a podívat se na tabulku bonusů a malusů. Každá pojišťovna má totiž mírně odlišnou cenovou strategii, a tak některý pojistitel za maximální počet bonusů nabízí slevu 50 procent z pojistného, jiný až 60 procent. Stejně tak u jedné pojišťovny Vám bude za pojistnou událost strženo 26 měsíců, u jiné například až 36 měsíců. Je tedy dobré dopředu vědět, jak se může cena pojištění do budoucna pohybovat v závislosti na Vaší škodní události.

Frekvence placení

Velký vliv na cenu má rovněž frekvence platby pojistného. Pokud jste dosud hradili své pojištění měsíčně, srovnejte si cenu pojištění v případě roční frekvence platby. Pojišťovny zpravidla upřednostňují co nejvyšší a co nejdřívější platbu, proto bývá roční frekvence platby zvýhodněna dodatečnou slevou.

Správné sestavení pojistky

Povinné ručení pokrývá škodu, jež byla způsobena provozem pojištěného motorového vozidla jiné osobě. Co však týká škod na samotném vozidle, ty jsou již hrazeny buď z titulu povinného ručení jiného (pokud k nim došlo například během dopravní nehody) nebo z titulu sjednaného havarijního pojištění. V této souvislosti je dobré rozhodnout, zdali má cenu sjednávat samostatné havarijní pojištění, nebo některá pojistná nebezpečí zahrnout do svého povinného ručení ve formě připojištění. Připojištění k povinnému ručení vyjde zpravidla cenově výhodněji a pojistí se pouze ta pojistná nebezpečí, kterých se pojistník obává (například krádež vozidla).

 

Na povinném ručení je snadné ušetřit, nebojte se změnit pojišťovnu
5 (100%) 2 votes

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *