Na co všechno lze využít účelové půjčky?

Ve světě současných úvěrů se můžeme setkat hned se dvěma konkrétními typy. Pokud se s nimi chcete seznámit i vy sami, není nic jednoduššího, než se na ně podívat společně. Tím prvním typem jsou neúčelové půjčky, které dnes můžete využít na cokoliv. Druhým typem jsou naopak účelové půjčky. U nich už budete omezováni konkrétní úvěrovou společností, nehledě na to, že bude nutné velmi často také doložit účtenku či fakturu, že jste dané zboží nebo službu pořídili. Společně se podíváme na to, jaké jsou dnes možnosti právě druhého jmenovaného typu.

Domácnost jasně vede

Účelové půjčky, někdy nazývané jako ty spotřebitelské se velmi často využívají v souvislosti s naším bydlením. V podstatě je to jeden z hlavních důvodů, proč bychom si je měli vzít. Investice do domácnosti jsou něčím, co bychom rozhodně neměli podceňovat. A i odborníci jasně říkají, že takové využití půjčky schvalují. A je jedno, zda je to spotřebitelský úvěr v řádech několika desítek tisíců korun, nebo zda se jedná například o hypotéku. V obou případech záleží hlavně na našich plánech. Mezi nejčastější patří:

  • Koupě spotřebičů, elektroniky a další výbavy
  • Koupě zařízení domu v podobě nábytku
  • Rekonstrukce, nebo drobné opravy
Účelové půjčky lze využít téměř na cokoliv

Účelové půjčky lze využít téměř na cokoliv

Výhodou daného typu půjčky není jenom to, že ji můžeme celkem jednoduše získat, ale výhodou je také to, že velmi často dosáhneme na příznivou úrokovou sazbu. Díky tomu máme jistoty spojené s tím, že nepřeplatíme tolik, jako u úvěru neúčelového.

Účelové půjčky lze využít i na koupi auta

Ano, i to je poměrně dobrý důvod, proč se vydat právě cestou účelového úvěrového produktu. Budete tak mít jistotu, že na vůz nemusíte střádat a koupíte si ho kdykoliv. Faktem zůstává, že účelové půjčky není problémem využít jak na koupi nového automobilu, stejně jako není problémem investovat i do automobilu ojetého. Navíc s jistotou, že u řady úvěrových společností si můžeme zvolit také výši konkrétní akontace. Tedy výši toho, kolik peněz zaplatíme při pořizování daného vozu ihned na ruku. Mohou to být desítky procent, stejně jako se může jednat i o akontaci, která je nulová.

Jakékoliv movité zboží je samozřejmostí

Třetí nejvyužívanější možností v pořadí je ta, kdy si za účelové půjčky koupíme v podstatě libovolné movité věci. A to nejenom ty, které potřebujeme v souvislosti s naším bydlením, ale také ty, které potřebujeme sami pro sebe. Pokud máme být konkrétní, tak oblastí nákupu je dnes na několik desítek. Na co bychom dále neměli zapomínat, to je i fakt spojený s tím, že získat takovou půjčku je dnes stále jednodušší. Především díky velké oblibě dnes většina úvěrových společností spolupracuje s konkrétními poskytovateli, což logicky znamená také to, že můžeme samotnou žádost vyřídit jednoduše přímo na pobočce, bez nutnosti kamkoliv a také kdykoliv chodit.

Mohou to být i naše koníčky

I když to odborníci příliš nedoporučují, úvěrové společnosti s tím dnes v podstatě nemají jakýkoliv problém. O čem mluvíme? Jsou to naše koníčky, na které můžeme účelové půjčky i celé řady poskytovatelů také jednoduše využít. Koníčků můžeme mít skutečně celou řadu. Mezi hlavní patří třeba:

  • Sportovní aktivity
  • Hra na hudební nástroj
  • Cestování

Je toho ale mnohem více, do čeho můžeme peníze z této půjčky investovat. Důležité by však mělo být hlavně to, aby půjčka náš rodinný, nebo osobní rozpočet výrazným způsobem nezatížila. Tím máme na mysli to, abychom se kvůli konkrétní půjčce nedostali do v podstatě neřešitelných dluhových problémů, které končí bankrotem, nebo třeba i exekucí. Ani to není dnes nic příjemného.

Investice do naší krásy

Co je tou poslední oblastí, v rámci které se hodí využít účelové půjčky? Je to rozhodně naše krása. I když i zde odborníci jako takoví varují, objektivně musíme říci, že je stále více lidí, kteří si na zkrášlení svého těla rádi půjčí. A je stále více bankovních, ale i nebankovních poskytovatelů, které jim to umožní. Velkým hitem se tak stávají třeba procedury spojené s hubnutím, stejně jako to jsou procedury spojené s plastickými operacemi. A to ať už se jedná o oblast obličeje, nebo u žen tolik oblíbené zvětšení prsou.

Informujte se

Možností je tedy více než dost. A to jsme zmapovali jenom zlomek těch, v rámci kterých můžeme říci, že jsou účelové půjčky nejvyužívanější. Pokud tedy máte v plánu si je pro jejich výhodnost a dostupnost vzít, nezapomínejte se u konkrétního poskytovatele informovat, zda nabídne využití, které máte v plánu. Obvykle by s tím neměl být jakýkoliv problém. A to už proto, že konkrétní účel často píšete i do své žádosti, která je vyhodnocena. Pokud by konkrétní nákup možný nebyl, můžete počítat s tím, že vám úvěrová společnost peníze neposkytne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *