Letošní rok má být ve znamení regulace hazardu

Mnozí si říkají, že už toho bylo dost. Kasina již nyní podléhají poměrně přísným regulacím a ze všech stran se na ně valí další. Z Velké Británie se ozývají hlasy, že by k propagaci hazardních her neměly být využívány spoře oděné ženy, a v Česku postupně začínají mizet hrací automaty z hospod.

Je tomu už více než rok, co získali první provozovatelé hazardních her licenci pro působení v ČR. Stále je ale dost takových, kteří ji ještě nemají. Příkladem může být oblíbená sázková kancelář Betclic, již doporučuje i bývalý fotbalový reprezentant České republiky Karel Poborský. A milovníky hazardu čeká v průběhu letošního roku další rána.

Loni online kasina, letos fyzické automaty

Minulý rok se s přísnými regulacemi musela vypořádat online kasina a sázkové kanceláře, letos dochází na ty v offline světě. Od ledna postupně končí automaty v barech, hospodách a na čerpacích stanicích. V celé ČR jich prý je zhruba 850. Automaty v kasinech či hernách, kde jich je více než 15 a disponují patřičnou licencí, zůstanou zachovány. Výjimkou jsou pak herny, které budou zrušeny na základě vyhlášek měst a obcí zakazujících hazard na svém území. Těch je asi 500.

Úbytky prý nebudou tak dramatické

Všechno to zní docela negativně, aspoň tedy pro příznivce hazardu. Předseda spolku Občané proti hazardu Martin Svoboda však tvrdí, že úbytky nebudou tak dramatické. Automaty se podle něj jen přesunou do větších kasin a heren, takže se počty o tolik nesníží. Dále poukazuje na absurdní situaci s registrem hráčů, který měl vyloučit ze hry lidi, již by neměli hrát. Přestože se o něm mluví už od loňského roku, dodnes neexistuje.

Možná tedy bude ještě nějakou dobu trvat, než všechna opatření vejdou skutečně v platnost. Ostatně v hazardu se točí spousta peněz a jistě je dost firem, jež mají zájem na tom, aby tento trend pokračoval. Například za rok 2018 hráči prohráli 39,3 miliard korun a průměrný dluh hráče činil 1,2 milionu. Tušili jste také, že za hodinu lze v herně prohrát 45 tisíc a v kasinu 450 tisíc?

Letošní rok má být ve znamení regulace hazardu
Ohodnotit

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *