Kde poptávat firmy na prodej?

Contents

Pravděpodobně jste o nich již také slyšeli. Ready made společnosti jsou hitem, velmi totiž usnadňují začátky podnikání. Pokud i vy plánujete začít realizovat svůj business plán co nejdříve a nechcete čekat, zřejmě zaujmou i vás. S ready made sro totiž podnikáte do pár dní.

Jako ready made sro bývají prodávány společnosti, které byly založeny již dříve a nyní jen čekají, až je někdo využije. Přepis společnosti na nového majitele je rychlejší než její založení, proto uspoříte čas. A výhod může být i více. Firmy na prodej ovšem nabízí více poskytovatelů, podle čeho tedy vybrat, na jakého se spolehnete právě vy?

Zajímejte se o nabídku i zkušenosti předchozích zákazníků

Základem je nabídka. Jako ready made se prodávají nejrůznější společnosti. Můžete mít zájem o prodej sro plátce DPH, nebo naopak neplátce. Ti náročnější si pořizují třeba rovnou zahraniční společnosti. Hledejte tedy tam, kde nabízí, co potřebujete.

Nezapomeňte si zjistit ani recenze bývalých zákazníků. Jestliže má hodně lidí s firmou dobrou zkušenost, pravděpodobně ji budete mít i vy. V opačném případě raději ruce pryč. Neriskujte, na trhu jsou poctivé firmy nabízející prodej sro.

Prostudujte si historii nabízených ready made sro

Jako firmy na prodej se prezentují takové společnosti, které byly založeny a nikdy pod jejich jménem nebylo podnikáno. Pouze čekají, až si je někdo vybere. U některých prodejců se ovšem setkáte s tím, že prodávají firmy, pod jejichž jménem již někdo podnikal. Teoreticky na tom není nic špatného, jenže se vám může stát, že si s takovou firmou pořídíte i dluhy či špatnou pověst. Vždy je lepší začínat s čistým štítem, a tak si dobře ověřte, zda jsou nabízené firmy na prodej skutečně nové.

Chtějte víc než jen koupi ready made společnosti

Některé společnosti prodávající ready made společnosti toho nabízí více. Poskytnou vám doplňkové služby jako virtuální sídlo, účetnictví apod. Nebylo by fajn zabít dvě či tři mouchy jednou ranou? Ušetříte si starosti a shánění.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *