Jaké výhody může mít privátní klient banky?

Bankovní účet má dnes celá řada lidí. V podstatě si ho můžeme zajistit už jako studenti a následně ho používat jak v produktivním, tak i důchodovém věku. Většinou ho máme založený u jedné z našich současných bank, které cílí na běžnou klientelu. Tedy takovou, která může využívat:

  • Bankovní účty
  • Úvěrové produkty
  • Debetní a kreditní karty
Jako privátní klient získáte investorské tipy

Jako privátní klient získáte investorské tipy

Jsou ale i situace, kdy můžeme mít i jiné požadavky. I takové dokáže banka vyplnit. Jenom musíme ukázat, že o to skutečně stojíme. Musím být privátní klient banky. Tedy takový, který chce k bance uložit vysoké finanční prostředky. Zde očekává nejenom jejich plnohodnotnou správu, ale právě i řadu doplňkových služeb. A jaké konkrétně to mohou být? Víme to!

Contents

Samozřejmostí je kvalitní poradenství

Pokud chcete se svými penězi poradit a přitom patříte mezi naprosto běžnou klientelu, jsou vám obvykle doporučeny jenom základní produkty, které banka nabídne. Pokud jste privátní klient banky, velmi často se vám může věnovat i privátní bankéř. Tedy osoba, která má skutečné znalosti o současném trhu, ale i nabízených produktech. Problémem není vytvoření ani nabídky, které je přímo na míru vaším potřebám a samozřejmě i na míru vašim penězům.

Není to jenom běžné bankovní poradenství, jelikož je to jistě také poradenství investiční, které je spojeno s možností obrátit se na zkušeného zaměstnance banky, který poradí, jak peníze co nejvíce rozmnožit, a to s minimálním rizikem.

Jako privátní klient banky se stanete členem různých klubů

S čím mohou být dané kluby spojeny? Možností je celá řada. Primárně se jedná třeba o možnost čerpat hlavní klubové výhody, které jsou spojeny třeba s různými úsporami. Díky tomu lze využívat řady služeb zcela zdarma. Ty jsou následně doúčtovány samotné bance. Ideálním příkladem je třeba golfový klub, stejně jako to mohou být kluby spojené i s různými dalšími volnočasovými aktivitami. Privátní klient banky má však výhody nejenom v tom, že může mít členství zdarma, ale i v tom, že se do daných konkrétních klubů vůbec dostane. Ani to není nic samozřejmého.

Zpříjemnit si lze i cestování

Co dostanete jako běžní klienti ke své platební kartě? Obvykle nic. A pokud něco, je to pouze možnost získat pár procent slevy při nákupu. Privátní klient banky si však může výrazně zpříjemňovat třeba své cestování. Jak na to? Většina současných letišť dnes nabídne pohodlnější salonky pro VIP klientelu. Do nich se lze dostat buď za poplatek, nebo právě díky tomu, že jsme privátními klienty. V souvislosti s využívanými službami a platebními kartami tak můžeme mít přístup do těchto privátních salonků nejenom kdykoliv, ale v podstatě také po celém světě.

Zajímavé jsou i služby concierge

Ty dnes můžeme znát v oblasti hotelnictví, kde je omezená nabídka těchto služeb nabízena i v rámci hotelových recepcí. Být privátní klient banky však znamená možnost využívat těchto konkrétních služeb třeba také od vašeho bankovního poradce. A o jaké služby se může jednat? Třeba o:

  • Zajištění vaší dovolené
  • Naplánování volného času
  • Poradenství ohledně životního stylu
  • Zajištění vzdělávání

V podstatě jde o věci, v rámci kterých nemusíte nic řešit vy sami. Pouze řeknete, co sami chcete, a banka to za pomocí odpovědných lidí sama zařídí. To platí třeba i v případě, kdy chcete zajistit různé lístky na představení, nebo naplánovat rodinnou oslavu. Na co mít asistenta, když vše zvládne vaše banka? Tedy pokud za to stojíte.

Jistotou je i zajištění soukromí

Banky mají povinnost zajistit soukromí v podstatě všech svých klientů. Jedná se hlavně o správné nakládání s jejich osobními údaji. U běžných bankovních účtů však není dané soukromí respektováno zase až tak výrazně. Třeba běžné poštovní výpisy může získat do rukou a otevřít v podstatě každý. Nejenom, že díky tomu hravě zjistí, u jaké jste banky. Zjistí také několik základních pohybů na vašich účtech, nebo váš aktuální zůstatek, který máte.

Pokud jste privátní klient banky, není třeba se jakkoliv obávat, že by bylo vaše soukromí narušeno. V tomto směru můžete mít jistoty spojené s tím, že se nikdo ve vašem okolí nemusí dozvědět, u jaké banky máte své peníze. Stejně tak platí i to, že se nikdo samozřejmě nedozví další důležité informace, které by souvisely třeba s vaším zůstatkem. I ten je a bude udržený v tajnosti.

3.3/5 - (3 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *