Jaké superschopnosti mají účetní?

Ve světě účetnictví existuje staré přísloví, že čísla nelžou: buď sedí, nebo ne. Většina lidí se na povolání účetního dívá jako na něco nudného, co postrádá kreativitu. Účetní dovedou vyčíst z různých druhů finančních výkazů, prezentací, a analýz, jestli se zakládají na pravdě, či nikoli. V tomto článku objevíte superschopnosti účetních a také si dopřejete malý bonus, takže se po jeho přečtení profesi účetního budete dívat jinak.

Účetní mají rentgenový zrak

První superschopností  je, že účetní vám mohou pomoci od investorů získat finanční prostředky pro váš podnikatelský projekt nebo chcete-li, startup. Nezní to skvěle?

Jak již možná víte, mít úspěšné podnikání závisí na řadě faktorů, to, že máte dobrý nápad, úplně nestačí. Musíte vědět, jak svůj nápad prezentovat a vysvětlit, čím může být pro investory úspěšný, jen tak dokážete investory přesvědčit, aby do něj investovali.

Účetní naštěstí mívají superschopnost, která spočívá v tom, že se podívají na vaše finanční výkazy a hned znají vaše provozní náklady i prognózy výnosů a dovedou řečí čísel zjistit, jestli váš nápad může mít požadovanou návratnost.

Podívají se vám „až do kuchyně“ a najdou odpověď na otázku, jestli vaše finanční výsledky stojí investorům za to, aby do vašeho nového projektu investovali, nebo nikoliv.

Cashflow je pro účetní přirozené prostředí

Druhá superschopnost se dokáže postarat o to, aby vaše firma byla v dobré kondici z hlediska peněžních toků, dluhů a pohledávek. Podívejme se nyní na tyto podmínky samostatně:

Tok peněz; když podnik vyčerpá peníze a skončí v situaci, kdy dodavatelé, zaměstnanci a věřitelé nedostávají zaplaceno nebo jsou výdaje příliš vysoké, pak tento podnik nedokáže dlouho přežít a nakonec skončí v úpadku.

Vzhledem k tomu, že účetní znají některé z výzev spojených s podnikáním, pokud jde o odlivy a peněžní toky, budou se dívat na vaše údaje o peněžních tocích a pomohou vám přijít se strategiemi, které vám pomohou zvládnout situaci, například vytvořit plán výdajů.

IMAGE >>>https://i1.pickpik.com/photos/443/399/617/calculator-calculation-insurance-finance-preview.jpg<<< SOURCE

Nyní se podíváme na dluhy a na to, jak vám účetní dokáže pomoci vyřešit vaše dobré i špatné dluhy. Co je dobrý a špatný dluh?

Pokud váš dluh zvyšuje vaši budoucí hodnotu nebo čisté jmění, pak je to dobrý dluh, a pokud ne, pak je to špatný dluh. Účetní se podívá na váš dluh a pomůže vám přijít s plánem, který vám pomůže zaplatit nízké úrokové sazby z vašich splátek.

A nakonec nezaplacené faktury – účetní vytvoří automatický systém faktur, který odesílá faktury vašim zákazníkům a zároveň jim odešle zprávu.

Účetní pomohou plnit KPI

Poslední superschopností účetního je to, že vám může pomoci soustředit se na vaše obchodní cíle. Ukážou vám, jaké klíčové ukazatele výkonnosti (KPI) se daří plnit, jak je zlepšit, a poradí vám, jak směřovat své podnikání.

BONUS: celebrity se superschopnostmi účetních

Jak jsme si již ukázali, účetní nejsou pouze nudní obrýlení lidé s šanony a počítačem, ale skuteční superhrdinové, kteří zachraňují celé firmy. Kromě toho si účetnictvím “zadaly” také některé celebrity, které zná skoro každý. Patří mězi ně třeba fenomenální profi hráč pokeru, dva světoznámí rockoví zpěváci nebo autor mnoha bestsellerů. 

Pan účetní přišel, viděl, zvítězil

Možná že právě účetnická superschopnost se soustředit, pamatovat si čísla a kombinovat dala zrod jedné z nejúžasnějších sportovních pohádek počátku 21. století. V roce se jistý účetní jménem Chris Moneymaker (jeho předkové měli v Německu mincovnu, proto to příjmení) kvalifikoval díky online hraní pokeru na živý turnaj WSOP, což je něco jako neoficiální mistrovství světa v této hře náročné na myšlení, soustředění a odhad soupeře. Chrisovi se povedlo zvítězit, odnesl si hlavní výhru ve výši dva a půl milionu dolarů a stal se profesionálním hráčem a globální celebritou. Že nešlo o náhodu, prokazuje skvělými výsledky na turnajích po celém světě dodnes.

Rockoví zpěváci a šanony s fakturami?

Frontman kapely rolling Stones, křikloun Mick Jagger je považovaný za jednu z nejvlivnějších postav rock’n’rollu. A není divu, protože na scéně působí již déle než 50 let. Málokdo ale ví, že Mick Jagger studoval ekonomickou školu a chystal se na dráhu účetního. Snad právě proto jsou Rolling Stones jednou z nejvýdělečnějších hudebních skupin všech dob a zatím se na ně nepověsila žádná “pijavice”. O peníze se totiž stará sám frontman MIck Jagger.

Účetním se původně chtěl stát i další majitel úžasného rockového hlasu, Robert Plant. Nejznámější je ze svého působení se skupinou Led Zeppelin, která v 70. letech v podstatě založila žánr hard rocku. Odborníky je Robert Plant považován za vůbec nejvýraznějšího rockového zpěváka všech dob. Jak bylo uvedeno výše, jednou ze superschopností účetních je vědět, jaké jsou cíle a jakým způsobem jich dosáhnout. Možná na tom něco bude.

Grandslamová vítězka mohla být účetní

Málokdo o tom ví, ale univerzitní titul z účetnictví má také jedna z nejúspěšnějších tenistek všech dob, Venus Williams. Vystudovala ho na univerzitě v Indianě a sama říká, že ji účetnictví málem zabilo. Na druhou stranu, říká se, že “co tě nezabije, to tě posílí”. Kromě toho, opět je tu faktor soustředění se na výsledek, který, jak jsme viděli, u osob, které si s účetnictvím zadaly, bývá velice silný.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *