Jaké možnosti nabídnou současné autopůjčovny?

Ne každý potřebuje ke svému životu nutně automobil. To znamená, že ne každý si ho potřebuje nutně například kupovat. V tomto směru jasně platí, že jsou i zajímavější možnosti, jak ho mít k dispozici a přitom ho nevlastnit. Řeč je o možnosti, kdy nám vyjdou vstříc na trhu dostupné autopůjčovny. Tedy takoví podnikatelé, kteří se zaměřují primárně na to, že nám automobil mohou půjčit. Ne vždy jsou ale možnosti stejné. Podívejme se proto na několik zajímavostí toho, jak to s půjčovným dnes vlastně je.

Contents

Klasické autopůjčovny dominují

Nejprve je třeba začít klasikou, jelikož právě o té zkrátka musíme říci, že ta zcela jasně dominuje. Pokud se společně podíváme na to, co máme na mysli, tak možnost pronajmout si automobil na několik dní. To se může hodit jak soukromým osobám, tak i podnikatelům. V minulosti nebylo vždy zvykem, že by byly k danému vozu dostupné i doprovodné služby. Jelikož dnes si ale mnoho lidí bere automobil z půjčovny na dovolenou, je více než jasné, že autopůjčovny nabídnou řadu doplňkových služeb. Konkrétně třeba to, že k danému vozu nabízejí kromě samozřejmého pojištění také:

  • GPS navigaci
  • Dálniční známku
  • Zavazadlový box
Autopůjčovny nabídnou vůz i na několik měsíců

Autopůjčovny nabídnou vůz i na několik měsíců

Jistotou je také to, že dnes není žádným problémem vybrat si přesně takový automobil, jaký budeme potřebovat. Někomu stačí pouze menší klasické auto, jiný zase hledí primárně na to, aby měl dostatek prostoru, nebo aby měl k dispozici třeba také dostatek luxusu. Konkrétní možnost výběru je v tomto směru velmi individuální a je na každém, jak se následně bude rozhodovat.

Dlouhodobý pronájem je hitem u firem

Možnost půjčit si auto klasickou formou, tu jsme tedy již zmínili. Nyní se podívejme i na druhou variantu, která se v tomto směru přímo nabízí. Jedná se o možnost dlouhodobého pronájmu, který dnes autopůjčovny také dokážou nabídnout. O co se konkrétně jedná? Primárně o to, že si automobil nepůjčíme na několik konkrétních dní, ale jedná se o to, že si ho půjčíme na několik konkrétních měsíců. To se může hodit například podnikatelům, jejichž byznys je zaměřený hlavně na sezónnost. Během roku tedy automobil nepotřebují, ale jsou měsíce, kdy musí pracovat naplno a hlavně dodávek je třeba několik. Více, než náklady spojené s koupí a provozem se jim tedy vyplatí půjčit si automobil v půjčovně.

Hitem bývá i operativní leasing

Co je leasing klasický, tedy finanční, to jistě nemusíme připomínat. Nejedná se v podstatě o nic jiného, než o možnost financovat automobil úvěrem. Autopůjčovny však dnes nabídnout něco trochu jiného, a tím je možnost získat automobil tím způsobem, že využijeme takzvaný operativní leasing. I zde se totiž jedná o možnost pronájmu, o které můžeme říci především to, že je skutečně dlouhodobá. A to nikoliv v řádech několika měsíců, jelikož se může jednat o pronájem, který je spojovaný se lhůtou již několika let. Během této doby máme k dispozici automobil, ze kterého platíme jenom domluvenou měsíční částku. Na konci pronájmu může být daný vůz vyměněn za nový model, nebo si ho můžeme odkoupit. Výhodou této možnosti je to, že se:

  • Nemusíme se starat o jakékoliv pojistky
  • Nemusíme starat o servis a opravy – vozy jsou v záruce
  • Nemusíme řešit nic jiného, než nutnost tankování

Navíc tuto možnost dnes nemusí využívat nutně jenom firmy a jejich zaměstnanci, jelikož stejně tak je tady také možnost spojená primárně s tím, že mohou operativní leasing využít i běžné fyzické osoby. A to právě z důvodu celkově příznivých cen, ale i toho, že se není třeba starat o provoz vlastního automobilu.

Existují i služby pro náročné

V rámci současného segmentu je třeba říci, že autopůjčovny dokážou svým zákazníkům nabídnout třeba i řadu takových služeb, o kterých můžeme říci, že jsou určené hlavně pro náročné. V tomto případě mluvíme třeba o možnosti luxusních vozů, o možnosti přistavení vozu na požadované místo, stejně jako to jsou možnosti pronájmů vozů i s řidičem, zde ale nezapomínejte na to, že žádná taková služba rozhodně není zdarma a je třeba si za ni u většiny autopůjčoven připlácet.

Hitem začíná být car sharing

Klasické autopůjčovny sice musíme již opustit, ale při popisu tohoto konkrétního byznys modelu musíme říci, že s nimi má poměrně hodně společného. Jedná se o takzvané sdílení automobilů. To funguje na zajímavém principu, který je spojený s tím, že si automobil na určitém místě vyzvedneme, jezdíme, jak potřebujeme a následně ho zase na vybraných místech necháme zaparkovaný. A zde může posloužit dalším zájemcům. I tento projekt funguje jako autopůjčovna, pouze se obejde v podstatě bez prostředníků, ale na druhou stranu je třeba říci, že je spojený hlavně s chováním jednotlivých lidí a s jejich spolehlivostí.

Daná možnost cílí hlavně na jedince ve městech, kteří si pomocí auta potřebují něco krátkodobě převézt nebo odvést. A to třeba i v čase několika hodin. Obvykle je tato možnost dostupná hlavně na základně konkrétních registrací, které následně opravňují k samotnému využití daného vozu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *