Jak zúročit peníze?

Máte ušetřené peníze a rádi byste je efektivním způsobem rozmnožili a zhodnotili? Potom jste na správném místě. Nabídneme vám, jaké možnosti zúročení peněz existují, ovšem konečné rozhodnutí o tom, kam peníze uložit nebo investovat, zůstane na vás.

Rozhodujete se sami

jak-zurocit-penizeVaše rozhodnutí o tom, jak své peníze zhodnotíte, pochopitelně závisí na tom, o jaké zúročení máte zájem a samozřejmě i na riziku, které jste ochotni za tímto účelem podstoupit.

Vysoký úrok může být spojen s vyšším rizikem. Vždy si proto předem rozmyslete, zda budete raději opatrnější a budete méně riskovat, ale větší jistotou nižšího zisku, nebo zda zvolíte velké riziko s vidinou vysokých výnosů. Jaké investice můžete za účelem zisku udělat?

O nákupu akcií se poraďte

První možností je nákup akcií, ovšem pohyb na trzích se dá předvídat poměrně těžko. Můžete dlouhodobě získat zhodnocení například až 20 % p. a.

Pokud se ale ve finančním sektoru nepohybujete, nepouštějte se do těchto investic sami, ale najměte si finančního poradce, který má trh zmapovaný a je lépe než vy schopen odhadnout pohyby akcií.

Penzijní připojištění vysoké zisky neslibuje

vysoký výnos investiceMnoho lidí investuje také do penzijního připojištění. Tady není zhodnocení nijak výrazné, pohybuje se v řádu cca 3-5 % p. a.

Jde o investici do stáří. Rizikem je v tomto případě skutečnost, že nemůžete předvídat dobu tak dalekou.

Když je vám 30 let, obtížně odhadnete situaci, jaká nastane, až vám bude 60 let.

I když nad penzijními fondy existuje státní dozor, je zde stejně řada faktorů, které se předvídat nedají.

Spořící účty, termínované vklady a vkladní knížky se příliš nevyplácejí

 

 


TIP: Investujte do půjček se zhodnocením 6 -35% p.a.Investice již od 1000 Kč
Benefi.cz

 

Spořicí účty nabízejí maximálně 3-4 % p. a. Tady máte úplně minimální riziko, ale bohužel také většinou zanedbatelný zisk. Úroky jsou velmi nízké a většinou se příliš nevyplácí nechat peníze ležet ladem jenom zde.

Podobně nepříliš výhodné jsou termínované vklady, kde se zúročení pohybuje na 0,1-5 % p. a. Kombinace inflace a nízkého úroku pak vaše peníze spíše znehodnocuje. Uložit peníze na termínovaný vklad se obvykle vyplatí až u vyšších částek, a to nad 100 000 Kč.

Velmi podobná je situace také u vkladních knížek, i tady je sice mizivé riziko, ale i mizivý zisk od 0,1 do 3 % p. a. Jde spíše o variantu pro dlouhodobé uložení peněz, se kterými třeba nechcete nebo z nějakých důvodů nemůžete hýbat.

Lepší nabídkou je kapitálové životní pojištění. Spojuje se zde forma spoření s pojistkou například pro případ smrti, trvalé invalidity atd. Z hlediska spoření sice nenabízí vyšší zisky než jiné formy uložení peněz (pohybuje se cca od 3 do 6 %), ale zajímavé může být jako pojištění disponující finančním bonusem.

Stavební spoření je ve stejném rozmezí jako kapitálové životní pojištění, tedy 3-6 % p. a. Opět jsou zde minimální rizika, ale pro dosažení minima je třeba ohlídat si podmínky pro státní příspěvky.

Podílové fondy nabízejí velký rozptyl

Vyšší zisky mohou přinášet podílové fondy, a to zhruba od 3 do 15 % p. a. Vždy ale záleží na tom, o jaký podílový fond jde.

Fondy s dluhopisy mají naprosto minimální rizika, ovšem pohybují se tím pádem také v nižší ziskové skupině cca 3-5% p. a. Akciové fondy mohou nabídnout vyšší zisky až 15 % p. a., ovšem také je zde vyšší riziko, prostředí samozřejmě není stabilní a při nezkušenosti může dojít k velkým ztrátám.


investice do půjček s vysokým výnosem

Nemovitosti, zlato a diamanty jako sázka na dlouhodobou jistotu

Jistou a dlouhodobou investicí jsou nemovitosti, které ročně slibují zhodnocení cca 10 % p. a., ale i více. Záleží ovšem na dobrém výběru lokality a nemovitosti, v úvahu je třeba brát stav nemovitosti. Podobnou investicí na dlouhou trať je i zlato a diamanty. I v nejistých dobách je kolísání jejich hodnoty poměrně malé.

Podobné články...

1 Response

  1. Honza napsal:

    Zajímavou možností pro investice jsou dnes P2P půjčky. Takový Bankerat jede už několik let, ale jde o dost rizikové investice. Tento rok otevřelo aukce P2P půjček i několik dalších – Zonky, Benefi a Banking Online. Nejbezpečnější půjčky (a také nejnižší úrok) jsou na http://www.banking-online.cz, Zonky a Benefi se pohybují tak nějak uprostřed.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *