Jak zhodnotit své peníze? Investujte do zlatých kovů

Pořád vám někdo nabízí různé formy investic, kterým vůbec nerozumíte, a proto se vám do nich nechce jít? Dobře děláte! Svým investicím byste totiž rozumět měli. Jak tedy ale zhodnotit své peníze, když nejste nijak zásadně znalí v této oblasti? Investujte naprosto klasicky – do drahých kovů.

Vlastnit investiční zlato a stříbro se vyplatí

Nemluvím o investicí do akcií firem, které těží drahé kovy. Zlato či stříbro si fyzicky skutečně kupte. Buď v podobě investičních mincí nebo zlatých či stříbrných slitků. Do čeho se oplatí investovat více? Nákup zlata je výhodný ze dvou důvodů. Cena zlata dlouhodobě roste a růst se předpokládá i nadále. Navíc, investiční zlato, tedy nákup investičních mincí i zlatých slitků, je osvobozen od DPH. Ale pozor, od DPH je osvobozeno pouze investiční zlato, ne třeba šperky. Do nich se navíc investovat neoplatí Ryzost zlata je obvykle nižší, drahého kovu je zde málo, a cena šperků spíše klesá než roste.

Pokud jde o investice do stříbra, tak stříbro sice od DPH osvobozeno není, ale řada finančních odborníků tvrdí, že právě investice do stříbra je dnes nejvýhodnější. Investovat navíc máte možnost po menších částkách.

Mince nebo investiční slitky?

Obojí má své výhody. Mince mohou mít nejen hodnotu drahého kovu, ale i hodnotu numismatickou, dokonce někdy historickou. Zlaté slitky i investiční stříbrné slitky zas umožňují pohodlné investování ve větších objemech.

Vždy je však důležité nakupovat, ale i následně prodávat, u prověřeného prodejce, který dodává kvalitní mince i slitky.

AuPortal vám pomůže začít správně investovat do drahých kovů

Společnost AuPortal dováží do České republiky a na Slovensko kvalitní investiční stříbro a investiční zlato. Kromě toho prodává rovněž investiční zlaté mince a investiční stříbrné mince. Firma patří mezi přední obchodníky s investičním zlatem a stříbrem. Je partnerem významných dodavatelů v zahraničí i v České republice. Mimo jiné i ČNB a České mincovny. Firma díky velkým objemům nákupů nabízí zajímavé ceny. Nákup u AuPortal je navíc vždy diskrétní.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *