Jak se dle Rusňákovy DRFG vyvíjí situace na kapitálovém trhu?

Situace na trhu je klidná, ale křehká. Lidé by měli být opatrní a pečlivě zvážit, do čeho budou investovat.“ Tvrdí v diskuzi Josef Eim, který spravuje investiční fondy skupiny DRFG. Výrazné změny se udály zejména po velkých událostech, jako byl brexit či po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.  Po brexitu se libra přes noc propadla o 20 %, což vyvolalo podle recenzí silnou paniku u investorů.

Tyto výkyvy pociťuje i český akciový trh a právě z toho důvodu se investiční skupina Davida Rusňáka vyhýbá obchodování s akciemi. DRFG se vydává konzervativnějším směrem a cílí na opatrnější klienty, kteří si vydělají 2 až 3 % nad inflaci. Významnou část klientů tvoří fyzické osoby, ale také institucionální investoři.

Kapitálový trh velmi ovlivňuje též regulace, která způsobila za poslední roky mnoho změn. Z větší části trhu prospěla, protože zvýšila ochranu investorů. Avšak pokud dochází k omezování rizik, snižují se také potencionální zisky. Regulace také výrazně ovlivnila bankovní sektor a způsobila zdražování jejich služeb. To naopak snížilo ziskovost bank.

Rozšiřování nemovitostního fondu DRFG

Nemovitostní fond byl založen roku 2016 s nemovitostmi v hodnotě 210 milionů korun. Během krátké doby se rozšířil a DRFG nyní spravuje nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun. Fond zakoupil například poliklinika ve Vyškově, náměstí Svobody 20 v Brně či retailový park v Kyjevě. Investiční skupina Davida Rusňáka tento fond založila v Lichtenštejnsku, ale bylo do něj zakorporované české právo, aby mohl být k dispozici i na území České republiky retailovým zákazníkům.

Podle DRFG se zhodnocení v minulém roce pohybovalo kolem 1,9 %, je třeba si však neustále uvědomovat, že se mohou objevit mírné výkyvy. Také je v plánu navýšit hodnotu nemovitostí na 1,5 až 2 miliardy korun. Skupina Davida Rusňáka ukončila činnost dluhopisového fondu a pracuje na energetickém fondu, který je zaměřen na investování do výroben elektrické energie z obnovitelných zdrojů a infrastruktury v oblasti energetiky a telekomunikací na území České republiky.

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *