Jak cestovat nalehko?

Pokud i vy přemýšlíte o tom, že jakmile to situace umožní, vydáte se do světa, pak zpozorněte! Stále více se šíří trend takzvaného lehkého cestování, kdy si do menšího zavazadla zabalíte jen to nejnutnější. Kouzlo tkví právě v multifunkčním využití věcí.

Jaké položky nesmí chybět?

Začneme tím nejdůležitějším a tím je kvalitní ultralehký batoh, nebo vak na záda s nastavitelnými popruhy, vyztuženým dnem a ideálně i předními pásy. Pokud se plánujete pohybovat převážně pěšky, volte opravdu značkové batohy, které vydrží, jsou nepromokavé a jsou vyrobené za tímto účelem. Školní batoh proto raději nechejte pro tentokrát doma.

Na tělo, na vlasy, na praní i na nádobí…

Tak přesně těmito způsoby můžete použít speciální tekutá přírodní mýdla, která pořídíte většinou v ekologických obchodech. Velkou výhodou je to, že jsou koncentrované, tedy je stačí jen kapka a naředit vodou. A vy tak nemusíte nosit příliš těžké závaží, abyste si na cestě zajistili čistotu.

Co dál s sebou?

Nůžky, pilník, nit a jehlu… A co i lepicí pásku? Tolik drobností můžete, ale i nemusíte potřebovat. Naštěstí i v dnešním čase najdete na internetu opravdu praktické malé KáPéZetky v různém provedení.

Když jde malý bobr spát…

Mini dentální hygiena je set kartáčku, pasty, ústní vody a nitě v praktické malé plastové krabičce. Ani na dovolené si nebereme volno od ústní hygieny.

Multifunkční oblečení

Znají to především ženy, kdy speciálně ušitý kus oděvu je možné nosit různými způsoby a sloužit jako sukně, šaty, stylový top, a dokonce i harémové kalhoty. Tak přesně takovéto kousky si na cestu určitě sežeňte. Prokážou vám velkou službu, ušetří nejen váhu zavazadla, ale i čas, který ženy často tráví složitým výběrem ideálního kousku oblečení.

Pohodlí díky pokroku

Ultralehký stan, spací pytel a pro fajnovky samozřejmě i nafukovací polštářek. Pro ještě pohodlnější nocleh je možné sehnat i nafukovací karimatku, kterou po použití složíte do opravdu malých rozměrů. Další funkční položka, která vám v mnohém zpříjemní čas na cestách, je rychleschnoucí ručník, který stočíte do praktické malé ruličky. Navíc se dá i připnout z venku na batoh, a tak jej můžete po cestě nechat proschnout.

Kvalitní termo oblečení, které můžete na sebe vrstvit a barevně mezi s sebou kombinovat bez omezení. Navíc tyto materiály také rychle schnou a pro cestování jsou opravdu spolehlivé.

Pro snídani v trávě

Polní nádobí, jako je ešus, hrnek a příbor, které můžete poskládat do sebe a ušetřit tak cenné místo. Co se týče stolování, ke slovu jistě přijde i termohrnek, ze kterého si vychutnáte svoji kávu nebo čaj.

A na závěr…

Nebojte se ani elektroniky! Power banka či čtečka se také jistě neztratí. Možná uvítáte i malý bluetooth reproduktor, který spárujete se svým telefonem, nebo alespoň sluchátka a užijete si poslech oblíbené hudby kdekoliv budete.

Tak šťastnou cestu!

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.