Investice do sebe – jsou dobrou volbou a jakým směrem se vydat?

Vyhledávané investice do sebe? Aktivity spojené s cestováním

Vyhledávané investice do sebe? Aktivity spojené s cestováním

Když mluvíme o investicích, napadne mnoho lidí zcela logicky to, že mohou investovat své peníze do různých investičních i spořicích produktů. A to za účelem jejich rozmnožení. Ne každý ale chce jít touto cestou. Jednou z poměrně zajímavých a rozhodně také unikátních směrů je také investice do sebe. I když v tom někdo může vidět jenom ztracený čas, většina lidé v tom skutečně vidí něco, co je v budoucnu posune dopředu a přinese jim peníze. Podívejme se proto na několik možností, jak do sebe nejlépe investovat.

Contents

Vzdělání je základ

Toto platilo, platí a samozřejmě to i nadále platit bude. Investice do vzdělání je zkrátka jednou z nejlepších cest, jak utratit své peníze. Samozřejmě stejně jako u klasických investic, i tato konkrétní investice do sebe by měla být hlavně promyšlená. Desítky různých oborů na vysokých školách, které jsou spíše kombinací administrativy as širšího rozhledu nebudou nic platné, jelikož kromě titulu nám nic nepřinesou. Na druhou stranu obory se specializací, nebo obory a školy s důrazem na teoretickou, ale i praktickou výuku jsou skutečně cestou kupředu. Nejenom, že se staneme odborníkem v určitém odvětví, ale při žádosti o zaměstnání se již budeme moci pochlubit určitou praxí. Sice za školu můžeme utratit nemalé peníze, ale v době prvního roku se nám na výplatách mohou celkem dobře vrátit. A co je největším hitem v oblasti vzdělání? Rozhodně je to :

  • Strojírenství
  • Informatika
  • Chemie

Zkuste i cestování

Na první pohled vypadá cestování jako něco, co je jenom zábavou. Přiznat samozřejmě musíme, že tomu tak na první pohled může být. Stále je třeba počítat i s tím, že to může být také zajímavá investice do sebe. Logicky nemáme na mysli situace spojené s tím, že si zaplatíte zájezd u cestovní kanceláře a vyrazíte do hotelového resortu s all inclusive stravováním. Na mysli máme hlavně cestování, které je spojeno s konkrétním poznáváním zajímavých míst, lokalit, stejně jako zajímavých lidí. Logicky si díky tomu přivezete řadu zajímavých zážitků, ale i fotografií, suvenýrů, stejně jako videí. A to vše, včetně zkušeností, se vám následně může hodit.

Možností následného využití je více než dost. Můžete vytvářet cestopisy, pořádat přednášky, můžete se stát soukromým průvodcem, stejně jako můžete spolupracovat s cestovními agenturami. Na mysli máme samozřejmě takové, které se zaměřují na zajímavé poznávací zájezdy, kterým můžete díky svým zkušenostem přispět, za což budete odměněni. I to je tedy možnost, jak do sebe zajímavě investovat – a přitom ještě utratit peníze za něco, co vás skutečně baví. Hitem jsou v poslední době spíše exotičtější lokality na východ od nás. A nehraje roli, zda je cesta zaměřena na poznání historie a památek, nebo je zaměřena spíše na zajímavou přírodu, nebo kulturu.

Bez jazyků se neobejdeme – ideální investice do sebe

Se vzděláním jako takovým samozřejmě souvisí také studium jazyků. I když vám mnoho lidí bude říkat, že si na celém světě vystačí s češtinou, rozhodně jim nevěřte. Je tomu právě naopak. Pokud neovládáte alespoň jeden ze světových jazyků, nedomluvíte se v podstatě ani na dovolené. Pokud vás zajímá onen základ, bez kterého byste se neměli obejít, je to zcela přirozeně:

  • Angličtina
  • Ruština
  • Němčina

Postupně se však do popředí dostávají i jiné jazyky, jako je třeba japonština a čínština, stejně jako řada dalších, které jsou spojeny spíše s exotičtějšími lokalitami. Důvod je prostý. Dané země se postupně vyvíjejí, což nabízí celkem zajímavé možnosti budoucí spolupráce. I zde tak může být studium toho správného jazyka klíčem k dobře ohodnocené práci. Pokud bude kandidátů na pozici málo, a vy sami je budete převyšovat, můžete si sami klást i řadu podmínek, za jakých chcete pracovat. Pozitivem však může být ještě druhá možnost, která souvisí s tím, že díky dokonalé znalosti jazyka budete moci odejít pracovat do některé z vyspělých zemí. A co obě možnosti přinesou? Samozřejmě zhodnocení vašeho vkladu – a to ve formě nemalých výplat.

První dojem udělá mnoho

Výše uvedené investice do nás samotných jsou spojeny spíše s dlouhodobou cestou. Jsou ale i možnosti, jak se zaměřit do investice do sebe, které jsou spíše krátkodobého charakteru. Nezapomínejme na to, že to hlavní je v současné době první dojem. I když na to mnoho lidí nevěří, opak je pravdou. A toho je dobré držet se ve chvíli, kdy žádáte o zaměstnání, kdy jednáte s důležitým klientem, nebo potřebujete přesvědčit zákazníka. Nemusí to být vždy špičkové auto, jelikož postačí třeba i drobnosti. Dobře padnoucí a kvalitní oblek, správně zvolené doplňky, stejně jako správné a slušné chování. I to může stát nějaké peníze, ve kterých musíte vidět to, že se výrazně odlišíte od ostatních. A právě to by měl být váš cíl. Jedině tak danou investici úspěšně proměníte v uzavřenou smlouvu, podepsanou spolupráci, nebo v novou práci. A co to znamená? Zisk nemalých finančních odměn a mzdy.

4/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *