Huawei Mate40 Pro: Telefon se špičkovým hardwarem

Contents

Huawei Mate40 Pro je opravdu výjimečným kouskem, co se týče hardwaru. Fotoaparát zachycuje neuvěřitelné snímky, obrazovka je dokonalá a díky zahnutému displeji vypadá v ruce parádně.

Huawei Mate40 Pro výtečně padne do ruky. Jeho sendvičový design vypadá parádně, a ještě lepší je telefon na dotyk. Na tlačítka na boku snadno dosáhnete, telefon je tenký a lehký. Jak už jsme u mobilů Huawei zvyklí, fotoaparát je naprosto parádní. Pojďme se však od balance krásy a odolnosti přesunout k technickým údajům.

Výkonem šampion

Mate40 Pro je poháněn čipem Kirin 9000, což je první 5nm čipová sada v tomto odvětví s vestavěným 5G modemem. Procesor je malý, což pomáhá rychlosti i výdrži baterie. Bez problémů si na něm zahrajete Real Racing 3, Fortnite i další herní tituly. To vše doplňuje 8 GB RAM a 256 GB úložiště, případně lze využít slot na nano paměťovou kartu.

Odolná baterie

Huawei Mate40 Pro je vybaven 4400 mAh baterií, která vydrží na více než jeden den pořádného používání. Při ne tak velkém vytížení – cca 4 h zapnuté obrazovky denně – zvládne i dva dny. Kromě toho nabízí režimy výkonu a úspory energie. A když už se přece jen vybije, z 0 na 100 % ho dobijete za 47 minut, protože podporuje 66W kabelové a 50W bezdrátové HUAWEI SuperCharge.

Fotoaparát je jednoduše fantastický

Zadní fotoaparát nabídne 50 Mpx, 20 Mpx a 12 Mpx, zvládne video ve 4K 60 fps. Přední fotoaparát má 13 Mpx a také podporuje 4K 60 fps video. Zadní fotoaparát zachycuje působivé snímky, syté a kontrastní, vypadají ostře. 20Mpx čočka je širokoúhlá, takže se toho do obrazu hodně vejde. Periskopový zoom pak zajišťuje dobrou kvalitu vzdálenějších objektů. Mód portrét nabídne příjemné zaostření, režim clony umožňuje bokeh efekt. Fotoaparáty (zadní i přední) doslova vidí ve tmě, konečně tedy budete moct fotit i v noci.

O fotoaparátech Huawei Mate40 Pro by se dalo mluvit ještě dlouho. A to jsme ani nezmínili OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a další přednosti. Tento telefon je prostě technicky vychytaný.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *