Era půjčka

Pokud vás čekají neplánované investice nebo si jen chcete koupit něco do bytu či si udělat radost, můžete využít neúčelový spotřebitelský úvěr. Jedním z nich je i Era půjčka. Co tento produkt nabízí a jaké výhody oproti jiným úvěrovým produktům poskytuje?

Contents

O Era půjčce

Era půjčka je standardní neúčelový spotřebitelský úvěr, který vám umožní získat 20 až 600 tisíc korun. Délku úvěru si volíte sami, maximální doba splatnosti je 7 let, nejméně můžete splácet jeden rok. Půjčené peníze jsou převedeny na váš účet a můžete je použít na cokoli, co právě potřebujete.

Era půjčka je poskytovaná bankovní společností, což je jistou zárukou bezpečnosti daného úvěru. RPSN začíná na 10,9 % p. a., liší se podle výše úvěru i zvolené doby splatnosti. Všechny parametry půjčky si můžete snadno zjistit prostřednictvím online formuláře na stránkách Era půjčky.

Výhody Era půjčky

Největší výhodou Era půjčky je to, že je bez jakýchkoli poplatků za poskytnutí i správu úvěru. Jediné, co platíte, jsou splátky jistiny, úroky a pojištění. Případné pojištění si volíte sami podle vašich preferencí, předepsaná je jen minimální pojistná ochrana.

Můžete se připojistit i proti neschopnosti splácet v důsledku nemoci, invalidity nebo ztráty zaměstnání.

Navíc můžete kdykoli splatit část úvěru nebo úvěr celý, doba splatnosti pro vás není limitující, pokud budete mít prostředky na to úvěr splatit dříve.

Pro řadu lidí představuje Era půjčka vhodnou volbu proto, že si ho můžete sjednat osobně na vybraných pobočkách České pošty, tedy místech, která důvěrně znáte. Nemusíte hledat pobočky bank a jednat s bankovním poradcem, kterého vidíte poprvé v životě. Upřednostňujete-li osobní jednání ve známém prostředí, zpravidla přímo ve vašem městě, je Era půjčka to pravé.

Veškerou smluvní dokumentaci si můžete pročíst předem na internetu, nebo si ji můžete vyžádat na daném obchodním místě. Samozřejmostí je možnost si prostudovat smluvní dokumentaci v listinné podobě předem a doptat se na potřebné detaily.

RPSN od 10,9% nápis

Podle zvolené výše a doby splatnosti úvěru začíná RPSN sazba na 10,9% p.a.

V neposlední řadě je Era půjčka výhodná díky tomu, že si půjčenou částku volíte sami podle vlastních přání a možností, nejste nuceni brát si půjčky vyšší, než potřebujete (pokud uvažujete o půjčce nad 20 tisíc). I dobu splácení můžete nastavit flexibilně, Era půjčka se vám přizpůsobí.

Co je třeba ke sjednání Era půjčky

Půjčené prostředky vám budou převedeny na účet u Ery nebo u ČSOB. Pokud některý z těchto účtů nemáte, můžete si ho založit při žádosti o půjčku.

Pokud si půjčku sjednáte telefonicky, mohou vám být peníze převedeny i na účet u jiného ústavu.

K žádosti je třeba předložit dva doklady totožnosti a doložit výši vašich příjmů. Pokud ale máte účet u Ery nebo ČSOB a pokud vám na něj chodí vaše pravidelné příjmy alespoň 3 kalendářní měsíce, potvrzení o výši příjmů nepotřebujete.

Era půjčku si můžete sjednat osobně na pobočkách Era nebo vybraných pobočkách České pošty (obchodních místech Poštovní spořitelny), telefonicky nebo online.

Pro klienty Era nebo ČSOB

Pokud už jste klientem Era nebo ČSOB, můžete o Era půjčku zažádat online prostřednictvím Era portálu. Klienti, kteří mají novější verze internetového bankovnictví, mohou kompletně celou žádost o půjčku zpracovat i odeslat elektronicky, není třeba nic tisknout.

Schvalovací proces

Jako u každé jiné půjčky bude vaše žádost posouzena v rámci schvalovacího procesu. Banka bude zkoumat vaše finanční možnosti vzhledem k výši půjčky a vašim příjmům.

O výsledku budete informováni zpravidla během několika dnů, informaci obdržíte buď elektronicky, nebo budete kontaktováni pracovníkem banky. Je pravděpodobné, že pokud byste schvalovacím procesem neprošli a banka by vaši bonitu nevyhodnotila jako dostatečnou, bude vám nabídnuta půjčka v nižší výši, nebo rozložená do více let tak, abyste měli měsíční splátky nižší.

Schvalovací proces je standardem u každé seriózní společnosti poskytující úvěry, protože zaručuje oběma stranám, že zamýšlený závazek neohrozí ani věřitele, ani dlužníka.

Kdo je Era

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Jelikož se jedná o bankovní společnost, řídí se jí poskytované produkty vyššími standardy než u nebankovních poskytovatelů a podléhají přísnější kontrole ze strany České národní banky.

Pokud uvažujete o spotřebitelském úvěru, je jednoznačně nejbezpečnější volbou právě bankovní poskytovatel. Největší riziko naopak představují nebankovní a zároveň neznačkoví poskytovatelé, často opravdu malé firmy nebo jednotlivci – poskytovatelé úvěrů.

3.7/5 - (7 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *