Do dluhů vás nepřivede nebankovní půjčka, nýbrž vaše neochota řešit problémy

Ještě před pár lety si spousta lidí myslela, že vzít si nebankovní půjčku automaticky znamená dostat se do nemalých potíží. Věřitelé se přece snaží na svých klientech co nejvíce vydělat, obelstít je a přijít si na spoustu peněz. Dnes už jsou Češi naštěstí rozumnější. Jistě k tomu ve velkém přispěla i regulace ČNB. Trh se pročistil od nepoctivých poskytovatelů, zbyli jen ti solidní.

Nebankovní rychlá půjčka je naprosto stejně bezpečná jako úvěr, který byste si vzali v bance. Jen ji budete mít vyřízenou nesrovnatelně rychleji, nejčastěji hezky z pohodlí domova, bez dlouhého ověřování a vyptávání, na co peníze potřebujete.

Půjčka zdarma? Lepší už to být nemůže

Věřitelé se všemožnými způsoby snaží vycházet zákazníkům vstříc. Zajímavým hitem poslední doby jsou úvěry zcela zdarma jako například půjčka Creditstar. Noví klienti dostanou první úvěr kompletně bez poplatků a bez úroku. Vrátí pouze tolik, kolik si půjčili. Zpravidla jde sice jen o první půjčku ve výši několika málo tisícovek, ale i tak je to hezká možnost, jak přijít k penězům.

I neschopnost splácet se dá řešit

Rozhodně tedy nelze říct, že by nebankovní poskytovatelé házeli klientům klacky pod nohy. Spíš naopak. Pokud někoho krátkodobá půjčka přivede do vážných finančních problémů, může si za to většinou sám. Obvykle bývá na vině neschopnost splácet, nicméně i ta se dá řešit, má-li klient snahu. Důležité je nedělat mrtvého brouka a včas se ozvat. Věřitel vám nabídne odložení splátek, prodloužení půjčky nebo jiné řešení. Samozřejmě za poplatek, nicméně vždycky je lepší splatit o pár tisíc více než se začít utápět v kolotoči dluhů.

Nebankovních společností se tedy není třeba bát. Jediné, čeho by se měl člověk při žádosti o půjčku obávat, jen on samotný. Sám si musí ujasnit, zda bude schopný splácet a v případě nečekaných potíží se k problémům postavit čelem.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *