Debetní a kreditní karta aneb poznejte rozdíly

Víte, jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Pokud jste se střetli již někdy s těmito pojmy, možná jste si pokládali otázku, v čem je rozdíl, vždyť jde v obou případech o platební kartu. Jakmile vám vysvětlíme dva zásadní rozdíly, jistě si už tyto dva pojmy nebudete v budoucnu plést. Následně zjistíte, že je to vlastně logické. Nemáte se však za co stydět, kreditní kartu s debetní si plete velké procento lidí. Digitalizace je však na každém kroku. Většinou si myslí, že mají kreditní kartu, přitom opak je pravdou. Pojďme se na to podívat.

Začneme s kreditní kartou

Jestliže využíváte kreditní kartu, pak čerpáte peníze, které svým způsobem nejsou vaše, protože je máte půjčené od bankovní společnosti. Funguje to podobně, jako půjčka, jen s tím rozdílem, že je to hmatatelný produkt v podobě kreditní karty. V krátkosti jde tedy o půjčené peníze a jeho výši limitu stanoví vámi zvolený úvěr. Pokud budete mít zájem například o 20 tisíc korun, není nic jednoduššího než si zažádat o kreditní kartu s úvěrovým limitem u některé z bankovních společností.

Výhodou kreditní karty je, že vám nemusí být počítán žádný úrok, pokud ovšem vrátíte finanční prostředky do určitého období. V opačném případě budete na platební kartu posílat finance podle částky, kterou máte stanovenou smluvně. Při druhé volbě už jde skutečně o podobný produkt, jako je půjčka. Jen úroková sazba tu nemusí být tak přijatelná. Záleží na vás, pro jaký produkt se rozhodnete. Myslíte-li si, že dokážete peníze do tří měsíců vrátit, je pro vás kreditní karta ideálním finančním produktem.

Debetní karta aneb rozdíly?

Debetní karta je ta, na které máte vlastní finanční prostředky. Jinými slovy jde o finance, které jste si našetřili, ať už pomocí práce, podnikání nebo výhry v nějaké soutěži. Je pochopitelné, že debetní kartu má dnes větší část české populace, protože nosit u sebe neustále hotovost může být obtěžující. Takto jednoduše vytáhnete kartu a zaplatíte u obchodníka. Máte však z toho daleko větší radost, a to z toho důvodu, že se jedná o vámi vydělané peníze, nikoli půjčené.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *