Chcete Investovat? Bez Finančního Vzdělání to Nepůjde.

Nacházíme se v době plné finančních nejistot. Od další finanční krize nás dělí jen pár kroků. Pokud bude a zatím to tak vypadá tato krize dlouhodobá, je pravděpodobné, že se její následky promítnou do dalšího růstu již tak vysoké inflace. Finanční svět ochromuje nejistota. Jaká je správná reakce? Investujte.

Kam s penězi?

Přišli jste si na nějaké peníze z dědictví anebo Vám z výplaty každý měsíc zbývá pár tisíc korun? Měli byste zvážit možnosti investování. Rozhodně je to výhodnější než nechat peníze jen tak ležet na spořícím účtu s minimálním úrokem. S investováním na finančních trzích jsou ale spojená vyšší rizika, a tak je důležité se rozhodnout do čeho chcete investovat. Ať už se rozhodujete pro tradiční investice jako akcie či dluhopisy nebo Vás láká obchodování s Bitcoiny nebo Forex obchodování, měli byste obchodovat jenom s tím čemu alespoň částečně rozumíte nebo si to hodláte nastudovat.

Je čas si vše řádně spočítat

Bez řádného vzdělání a počítačové gramotnosti jen stěží budete schopni vyhodnotit rizika a příležitosti a nebude pro Vás ani lehké se vyznat v možnostech investování. Pokud s investováním začínáte a hodláte se mu věnovat dlouhodobě bude pro Vás finanční vzdělávání velice důležité. Do jisté míry Vás ochrání před neuváženými kroky a riskantními investicemi, kterých byste mohli hluboce litovat. Obchodování na finančních trzích je náchylné k unáhleným reakcím a svádí ke hře raději než k aplikování promyšlené obchodní strategie.

Žádný učený sice ještě z nebe nespadl, a tak pokud se rozhodujete, na které platformě se budete obchodovat, vyberte si takovou, která zahrnuje možnost finančního poradenství. To, že využijete možnost se poradit neznamená, že jste špatný obchodník. Právě naopak dokavaď si trh s financemi řádně ´neosaháte´ je dobré svěřit své investice do rukou finančního odborníka. Vyberte si takového, který nepřevezme totální kontrolu nad Vašimi úsporami, ale toho, který bude umět Vaše obchodní znalosti rozšiřovat.

Jak nenaletět?

V neposlední řadě je důležité využívat služeb a čerpat informace ze zdrojů, které jsou pod dohledem České národní banky nebo jiné světové finanční autority. V žádném případě neslevujte ze svých pravidel a nenechte oslabit svou obezřetnost pro jednoduchost a dostupnost té či oné online platformy či poskytovatele finančních služeb. Některé banky dnes samy nabízí online školy investování a všeobecné finanční gramotnosti pro veřejnost, a dokonce i existuje stolní hra finanční gramotnosti, kterou finanční poradci využívají k vzdělávání svých klientů.

Ať už se rozhodnete, jakkoliv nenechejte se zlákat nabídkami, které Vám nabídnou lehkou cestu k rychlému výdělku. Ve světě finančního obchodování obecně platí, že jenom trpělivost, setrvačnost a promyšlený plán přináší kýžené výsledky.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *