Bonusy k půjčkám – mohou ji ovlivnit pozitivně, ale i negativně

Když se řekne bonus, většina lidí si rozhodně představí něco, co dostane navíc a co se tak stává jasným plusem. Jedním ze segmentů, kterému se musíme věnovat, jsou i bonusy k půjčkám. Ty jsou celkem často diskutovaným tématem a tak je třeba podívat se objektivně na to, zda jsou pozitivem, nebo spíše negativem. Než začneme, je dobré si udělat přehled o tom, jako bonusy dnes existují. Mezi hlavní patří:

  • Hmotné odměny
  • Vrácení splátek nebo úroků
  • Odpuštěné splátky

Na první pohled to vypadá, že bonusy k půjčkám mají jenom výhody. Není to až tak přesné, jelikož je třeba podívat se i na druhou stránku celé věci – tedy hlavně na podmínky.

Contents

Hmotné odměny jsou většinou výhodné bonusy k půjčkám

Nejprve se podívejme na hmotné odměny. Nejedná se vlastně o nic jiného, než o dárky k půjčkám. Když se podíváme na to, jaké jsou ty nejčastější, tak jasně dominuje třeba výpočetní technika, ve formě stále oblíbenějších tabletů. Stejně tak nesmíme zapomínat ani na to, že jsou hitem třeba i mobilní telefony, nebo další věci, které mohou být užitečné, stejně jako mohou být pro zábavu. Takové bonusy k půjčkám jsou ve většině případů velmi žádané a právě na ně může mnoho bank i nebankovních společností lákat.

Nenechte se však nalákat příliš. Vždy by měla rozhodovat celková výhodnost, identifikovatelná podle výše RPSN. Když je půjčka nevýhodná, doplatíte na to a za sumu co přeplatíte zbytečně, byste mohli mít několik tabletů nebo mobilních telefonů. Když ale mluvíme o půjčce výhodné, je tento bonus celkem příjemnou odměnou, který zaručeně nezklame.

Mohou být odpuštěny i různé poplatky

I když už jsou v poslední u řady poskytovatelů minulostí, stále narazíte na řadu takových, kde jsou něčím samozřejmým. K tomu musíme jasně říci, že právě bonusy k půjčkám mohou být zajímavou formou, jak poplatky neplatit. Krátkodobé akce jasně slibují, že když je požádáno o konkrétní půjčku, a ta je schválena, mohou být poplatky odpuštěny. Jde třeba o:

  • Poplatek za poskytnutí úvěru
  • Poplatek za vedení úvěru
  • Poplatek spojený s žádostí a vyřízením

Pokud se před touto akcí nijak nezměnili podmínky půjčky, ani výše úrokových sazeb, můžeme říci, že jde o bonusy k půjčkám, které jsou velmi dobré. To proto, že díky nim lze výrazným způsobem ušetřit. Zvláště, když některé poplatky mohou jít i do tisícových výšin. Pokud na půjčku nespěcháte a máte vyhlesnutého určitého poskytovatele, rozhodně se vyplatí si počkat.

Vrácení zaplacených úroků

I toto patří mezi poměrně časté bonusy k půjčkám. Zde už ale doporučujeme určitou obezřetnost. Nutno říci, že může být lákavé, pokud vám je vrácená suma, kterou jste zaplatili právě na úroku. Připomeňme ale, že dané peníze obvykle nejsou připsány v hotovosti, ale dochází k tomu, že jsou o ně poníženy budoucí splátky – to by ale zase až tak nevadilo.

Bonusy k půjčkám mohou mít i svá rizika

Bonusy k půjčkám mohou mít i svá rizika

Co ale může být problém, to je výsledná úroková sazba. Na tyto bonusy k půjčkám velmi často banky i nebankovní společnosti lákají celkem originálně. Ukážou poměrně příznivou úrokovou sazbu, spolku s uvedením možnosti získat zaplacené úroky zpět. Jak si ale danou kampaň vyložit? Tak, že pokud vám bude ona maximální výše úroku vrácena, tak to znamená, že se půjčka přepočítá a bude spojena se sazbou, na kterou je lákáno. Nedochází tedy k tomu, že byste získali půjčku s uvedeným nízkým úrokem a ten by mohl být o dané vrácení ještě ponížen. Dále nezapomínejme také na podmínky, které jsou často spojeny s pravidelným splácením v termínu. Stačí se jenom jednou zpozdit a odměna je fuč. A rázem máte půjčku s vysokým úrokem, a to přesto, že u konkurence byla výhodnější – vy jste se ale nechali zlákat.

Odpuštění splátek

Velmi podobná věc, jako tomu bylo v předchozím případě. Opět zde hraje roli nalákání hlavně na nízkou úrokovou sazbu, a také na odpuštění posledních splátek. Kdo bude platit pravidelně a bez problémů, ten se může skutečně těšit na to, že několik posledních nebude muset platit. Realita je následně spojena s tím, že díky tomu má půjčku s uvedeným úrokem. Nikoliv že dojde k tomu, že bude tento uváděný úrok onen základní a z něho bude následně možné čerpat dané výhody a tím ho ještě snižovat.

Mezi odměny patří i další úvěry

Není to nic neobvyklého, jelikož se jedná o celkem vyhledávané bonusy k půjčkám. O co se jedná? Příklady mohou být hned dva. První je spojený s tím, že tomu, co je schválena půjčka, automaticky vzniká nárok na kreditní kartu, kterou dostává zcela zdarma. Odměna je to celkem zajímavá, a pokud se s kartou naučíte zacházet, tak jde o pozitivní bonusy k půjčkám. Ze strany poskytovatele je to poměrně dobrý tah, jelikož jakmile bude klient čerpat, on opět vydělává na úrocích.

Druhým příkladem je možnost navýšení svého úvěrového rámce u půjčky. Opět platí, že se to v případě nenadálých výdajů, nebo původně špatně zvolené částky může hodit. I zde se to poskytovateli samozřejmě vyplatí. Když si zvýšíte úvěrový rámec a tedy získáte peníze navíc, znamená to pro něho, že budete také delší dobu splácet a to je spojeno jasně i s tím, že na vás a na úrocích vydělá další peníze.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *