Bankovní účet lze zařídit online i s bonusem 500 Kč

Současná situace nám ukázala, že online toho jde vyřídit více, než jsme si kdy mysleli. I ti, kteří dříve raději vše vyřizovali osobně, si nyní užívají výhody online světa. Jednou ze sfér, jež je možné řešit online, je také bankovnictví. Na pobočku už nemusíte ani kvůli založení účtu.

Bankovním účtem dnes disponuje téměř každý a mnozí lidé jich mají rovnou více. Přecházejí od banky k bance – vždy tam, kde jim nabídnou nejlepší výhody.

Bankovní účet zdarma je dnes samozřejmostí

Dříve se za vedení účtu platilo. Pokud poplatky za vedení odvádíte i dnes, je nejvyšší čas s tím něco dělat. Zdarma už se nenabízí jen bankovní účet pro studenty, ale i pro dospělé. Někdy je to podmíněno pravidelným příchodem peněz na účet, jindy nejsou podmínky vůbec žádné. Platit za vedení účtu je každopádně přežitek.

Banky však nabízí ještě další výhody a bonusy. Například ČSOB za založení Plus Konta daruje každému novému klientovi 500 Kč. Tedy v případě, že si klient účet založí online nebo po telefonu. Založení účtu na dálku totiž šetří čas a starosti nejen klientům, ale i samotným bankám.

Žádné triky, na pobočku opravdu nemusíte

Některé banky nabízí rádoby založení účtu online, ale ve finále stejně musíte jít podepsat smlouvu na pobočku, takže tohle si vždy pečlivě přečtěte. ČSOB nabízí založení účtu kompletně vzdáleně. Kdo má zájem o bankovní účet bez poplatků, tomu stačí vyplnit online žádost. Potvrdí ji buď platbou z jiné banky, nebo si nechá smlouvu dovézt kurýrem. Přístup k účtu zákazník získá okamžitě, číslo účtu a přístup do internetového bankovnictví dostává se smlouvou. Platební karta přijde poštou do 10 dnů, případně je možné se pro ni stavit na pobočku. Osobní kontakt ale není nutný.

Kontokorent jako pojistka pro nejistou dobu

ČSOB u svých účtů nabízí také kontokorent, což je s přihlédnutím k současné situaci opravdu vhodná pomoc. Nový koronavir nám ukázal, že člověk nikdy neví, kdy může přijít těžká doba. Kontokorent umožňuje jít na účtu do mínusu, jde tedy o jakousi formu půjčky, o niž však není třeba složitě žádat.

Vypadá to, jako by banky začaly konečně chápat, co jejich klienti potřebují.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *