5 psychologických návyků nejúspěšnějších traderů

Pamatujte, že následující body nejsou doporučením a ztráty mohou prevyšovat váš původní vklad. Svět obchodu se rozděluje na dobré, úspěšné a začínající tradery. Pokud nechcete již navěky zůstat v těch nejnižších příčkách osobního ohodnocení vlastní úspěšnosti, je třeba si vybudovat určité návyky. Nejlepší z nich pochytíte od těch nejzkušenějších. Vytvořili jsme pro vás pětici nejcennějších návyků úspěšných trader ať už se jedná o menworld.cz, onlinezena, komodity nebo indexy. Pojďme se na ně odívat.

Dokážou kontrolovat a hospodařit se svými penězi

Dokud se nenaučíte se svými penězi dobře hospodařit, neustále jich budete mít nedostatek. Dokud si nevytvoříte svůj osobní money management, nezískáte nad svým finančním tokem přehled a tudíž ani nadvládu. V soukromí si klidně utrácejte, ale jakmile vstoupíte do oblasti obchodu, musíte tuto masku odložit a být nekompromisní ke každé vydělané koruně.

Myslí pozitivně

Pokud budete mít někdy tu možnost se setkat s úspěšnými investory, zaměřte se na jejich vnitřní vyzařování. Jejich pozitivní aura je doslova nakažlivá. Někdo by mohl namítnout, že je to díky velkým penězům, kterými disponují – ve skutečnosti jde pozitivní myšlení ruku v ruce s úspěchem.

Dokážou být organizovaní

Jejich den je naplánovaný od prvního otevření očí až po ulehnutí do postele. Přesně vědí, co budou v jakou hodinu dělat a svého plánu se prostě drží. Z cest nesejdou ani kvůli své rodině či kamarádům, ani z důvodu špatného naladění.

Nezapomínají na dochvilnost

Úspěch se dokáže měřit i dochvilností. Obchodníci, co na své schůzky chodí pozdě nebo svou neúčast často omlouvají se nikdy nedostanou dál, než ke dveřím své kanceláře. S dochvilnými obchodníky se dobře spolupracuje a navíc jim neunikne žádná důležitá událost.

Plně se soustředí

Nenechají se ničím vyrušit a plně se soustředí na svůj obchodní plán. Nepřeskakují zbytečně z jednoho segmentu do druhého a vždy se plně věnují jedné oblasti, dokud jí zcela nepochopí. Vydávají svou energii jedním směrem a nesnaží se ovládnout trh v celé své komplexnosti.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *